У Грузії звільнили 190 "політв'язнів"

Неділя, 13 січня 2013, 10:48

У Грузії в рамках широкомасштабної амністії зранку в неділю були звільнені 190 осіб, яких новообраний парламент у грудні визнав політв'язнями.

Як передає Бі-Бі-Сі, в списку зі 190 осіб опинилися звинувачені по нашумілих справах під час правління попереднього уряду, в тому числі і звинувачені в шпигунстві на користь Росії.

Серед звільнених є ті, хто брав участь в акціях протесту 7 листопада 2007 року, 26 травня 2011 року, а також засуджені за шпигунство - в тому числі один громадянин Росії.

Серед звільнених виявився Гіоргій Деметрадзе - колишній футболіст, який грав за збірну Грузії, і був визнаний винним у зв'язках з кримінальним світом.

Новий закон в тій чи іншій мірі торкнеться майже всіх ув'язнених, які вчинили злочин до 2 жовтня 2012 року. Він передбачає різні форми амністії від повного звільнення від кримінальної відповідальності і покарання для певної категорії ув'язнених, до скорочення термінів покарання наполовину, третину або чверть.

Очікується, що протягом найближчих двох місяців місця позбавлення волі покинуть близько трьох тисяч ув'язнених.

У той же час, президент Грузії Михаїл Саакашвілі назвав амністію "масовим звільненням злочинців" і попередив про серйозні наслідки цього кроку.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування