Три фракції пропонують реформувати вищу освіту

Понеділок, 14 січня 2013, 21:16

Три опозиційні фракції внесли до Верховної Ради проект закону "Про вищу освіту".

Про це повідомила глава парламентського Комітету з питань науки і освіти, депутат від фракції "Батьківщина" Лілія Гриневич, яку цитує прес-служба партії "Фронт змін".

Вона зазначила, що проект закону внесено за підписами голів фракцій "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "Свобода" Олега Тягнибока та "Удару" Віталія Кличка.

Зокрема, проект закону створює можливості для викладачів вищої школи повноцінно займатися науковими дослідженнями, гарантує академічні свободи науково-педагогічним працівникам і студентам, забезпечує рівний доступ до якісної освіти, гармонійне поєднання академічної вищої освіти та професійної підготовки на базі освітнього ступеня вищої освіти, а також надає можливості для академічної мобільності як студентів, так і викладачів.

Проект закону передбачає надання вищим навчальним закладам реальної автономії: кадрової, організаційної та фінансової.

Разом із тим, проектом пропонується зовнішнє оцінювання якості освіти у ВНЗ та надання інформації про її стан суспільству.

Закон унеможливлює надмірне адміністративне втручання органів влади у навчальний процес, насамперед у зміст освіти та оцінювання результатів навчання. Він спрямований на посилення самоврядування у вишах та децентралізацію управління у сфері вищої освіти.

Зокрема, функції акредитації та ліцензування проект пропонує передати від Міноствіти Національній комісії регулювання освіти і науки - незалежному колегіальному органу, що складається з авторитетних експертів, обраних професійними середовищами.

Документом пропонується змінити принцип фінансування вищої освіти шляхом запровадження державних грантів. Така система дозволить розподіляти державні кошти на здобуття вищої освіти за принципом "гроші за людиною".

Українська правдаpowered by lun.ua