Українська делегація в ПАРЄ досі "без голови"

Понеділок, 21 січня 2013, 10:28

Делегація Верховної Ради в ПАРЄ у неділю не обрала собі голови.

Про це у коментарі "Українській правді" повідомив членом постійної делегації ВР в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

Чергова сесія ПАРЄ почнеться 21 січня у Страсбурзі.

Крім того Ар’єв також заявив про необхідність порушення питання "українських політичних в’язнів".

"У даному разі саме та частина української делегації, що представляє фракцію партії "Батьківщина", буде наполягати, щоб на одній з наступних сесій ПАРЄ було розглянуте питання політичних в’язнів в Україні, оскільки, незважаючи на попередні розгляди цього питання, ситуація не змінилася і навіть погіршилася", - стверджує Ар’єв.

Головними темами засідань сесії, що триватимуть до кінця тижня, буде розгляд ситуації з правами людини в Азербайджані, виступи президента Грузії Міхеіла Саакашвілі та єврокомісара з питань розширення й сусідства Штефана Філе, пише "Радіо Свобода".

З доповіддю щодо недоліків діяльності Страсбурзького суду у вівторок планує виступити депутат від Партії Регіонів Сергій Ківалов.

Проте член постійної делегації ВР в ПАРЄ Сергій Соболєв вважає доповідь Ківалова явним конфліктом інтересів.

"Це явний конфлікт інтересів, де зацікавлена особа, яка прямо фактично згадується в рішеннях. Я думаю, ця тема підпадає під відповідну конвенцію – конфлікт інтересів. Я не уявляю, з яким обличчям буде звучати ця доповідь", – заявив Соболєв.

Як відомо, нещодавно Європейський суд із прав людини зобов’язав Україну поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного Суду, якого парламент звільнив з посади в червні 2010 року за порушення присяги.

Ківалов на той час був головою парламентського комітету з питань правосуддя і членом Вищої ради юстиції.powered by lun.ua