Рибак виправдовується перед УДАРом

Четвер, 24 січня 2013, 12:49

Голова Верховної Ради Володимир Рибак заявляє про правомірність своїх дій під час голосування за відставку Сергія Арбузова з посади голови НБУ і призначення Ігоря Соркіна на цю посаду.

Про це йдеться у заяві спікера у відповідь на позови партії УДАР, які оскаржують голосування чужими картками під час цих призначень.

Партія подала також позов до Вищого адміністративного суду щодо визнання постанови Верховної Ради про звільнення Арбузова з посади Голови Нацбанку та про призначення Соркіна на цю посаду незаконними.

"Під час розгляду зазначених питань я виконав конституційні приписи та норми регламенту у частині забезпечення організації їх розгляду. При цьому я в чергове звернув увагу народних депутатів на необхідність неухильного виконання вимог Конституції у частині особистого голосування", - заявив Рибак.

Стосовно ініціативи народних депутатів - членів фракції політичної партії "УДАР" звернутися з конституційними поданнями щодо перевірки відповідності Основному закону кадрових постанов Верховної Ради, то Рибак сподівається, що Конституційний Суд розгляне це питання з урахуванням вимог Основного закону.

Щодо запровадження системи сенсорного голосування "Рада-3", то Рибак нагадав, що опозиціонери майже п’ять років тому, маючи відповідні повноваження, ініціювали розробку цієї системи.

"У 2008 році систему було створено, проте чомусь не запроваджено. Очевидно, для цього є причини не лише політичного, а й фінансового, організаційно-технічного і правового характеру", - зазначив голова Верховної Ради.

"У зв’язку з цим я доручив Регламентному комітету вивчити усі аспекти запровадження цієї системи, розглянути це питання на засіданні комітету, до складу якого увійшли представники усіх депутатських фракцій, і внести обґрунтовані пропозиції на розгляд парламенту", - сказав Голова Верховної Ради.powered by lun.ua