Добкін хоче половину держбюджету собі

П'ятниця, 25 січня 2013, 22:25

Оптимальний варіант розподілу держбюджету: 50% - на державні потреби, 50% - на потреби органів місцевого самоврядування.

Про це заявив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін в ефірі телеканалу "Інтер".

"Розподіл бюджету, як зауважив один відомий політик у свій час - це рівномірний розподіл розчарування. Кожен регіон хоче отримати більше від держбюджету і тим самим реалізувати більше регіональних програм", - вважає він.

За словами голови ОДА, існують чинники, які визначають фінансування того чи іншого регіону. Серед них - кількість жителів регіону, якісний склад населення (в тому числі кількість дієздатного населення), а також частка ВВП регіону в загальному балансі країни.

"Якщо ви говорите, що Харків отримав 4%, а ВВП Харківської області - 6%, то ми можемо говорити, що ми отримали на одну третину менше, ніж повинні були", - заявив Добкін.

"Але, наскільки мені відомо, бюджет у березні буде переглядатися, і говорити, що ці цифри остаточні, не доводиться", - додав він.

На думку чиновника, поки в країні не буде працювати система, за якою бюджет формується знизу - від невеликого населеного пункту до центрального, "то перекоси будуть в бік державного бюджету".

"Завдання органів місцевого самоврядування - домогтися збільшення відсотка місцевих бюджетів в частці консолідованого бюджету", - впевнений Добкін.

"Ось оптимальний варіант - 50 на 50. 50% всього бюджету - на загальнодержавні цілі, 50% - на проблеми органів місцевого самоврядування", - заявив він.

Українська правдаpowered by lun.ua