Екс-посол США каже, що нова справа Тимошенко вдарить по владі

Четвер, 31 січня 2013, 14:21

Нові звинувачення на адресу Юлії Тимошенко не сприятимуть налагоджуванню взаємин України з Євросоюзом та США і можуть призвести до санкцій.

Таку думку висловив колишній посол Сполучених Штатів Америки в Україні Стівен Пайфер, передає "Голос Америки".

"Я очікую, що ми побачимо продовження сталої політики США щодо України. Якщо подивитись, як виконавча та законодавча влада розглядала Україну останні 20 років, ми побачимо надзвичайну послідовність навіть при зміні партії при владі", - сказав він.

"Тому я думаю, що ми побачимо продовження діалогу, який буде важко покращити, і в якому важко буде досягти прогресу доти, доки уряд Януковича не вирішить проблем, що існують в Україні у сфері демократії", - заявив Пайфер.

На його думку, важелі впливу на Україну у США "досить обмежені".

"США неодноразово наголошували, що прогрес у відносинах України із США, як також прогрес у відносинах з Європейським Союзом, залежатиме від демократичного прогресу в Україні", - зазначив екс-посол.

"Саме тому я стурбований новими звинуваченнями щодо Тимошенко. Враховуючи уже попередні порушення принципу верховенства права під час попередньої справи проти неї, я думаю, що вони не сприятимуть покращенню взаємин України з ЄС та США", - заявив він.

Пайфер не зміг відповісти, чи буде більш критичною політика США щодо України з приходом Джона Керрі на посаду державного секретаря США.

"Я думаю, що сьогодні варто уважно стежити за Конгресом. Надзвичайно критична резолюція щодо України, яку Конгрес ухвалив у вересні, була прийнята одноголосно. Це значить, що не знайшлось жодного американського законодавця, який виступив проти її ухвалення", - зазначив експерт.

"Це означає, що у Конгресі існує надзвичайно глибоке занепокоєння тим, що відбувається в Україні. У Конгресі ведуться розмови про введення санкцій щодо українських посадовців, про що не йшла мова ще два чи рік тому. Я лише сподіваюсь, що Київ розуміє і сприймає це як відображення цього глибокого занепокоєння", - наголосив Пайфер.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування