США розгляне санкції проти українських посадовців - сенатор

Середа, 13 лютого 2013, 21:26

Конгрес США розгляне санкції проти українських посадовців.

Про це заявив колишній кандидат у президенти США, сенатор Джон Маккейн, який цього тижня зустрічався з дочкою екс-прем'єра Юлії Тимошенко Євгенією.

Маккейн, який перебуває у близьких дружніх стосунках зі своїм колегою по Комітету з міжнародних відносин, а тепер державним секретарем США Джоном Керрі, каже, що у Конгресі все частіше лунають розмови про можливі санкції проти українських посадовців.

"Комітет з міжнародних відносин буде розглядати це питання. Важко сьогодні передбачити, яким буде результат, але ми справді надзвичайно стурбовані ситуацією з порушенням базових прав людини та станом демократії в Україні", - зазначив він.

"Ув’язнення політичних лідерів мало серйозний вплив на громадську думку тут у Конгресі. Ми не віримо, що Тимошенко була засуджена у результаті справедливого судового процесу. І це висновок міжнародних оглядачів не лише тут у Сполучених Штатах", - цитує Маккейна "Голос Америки".

Сенатор наголошує, що Конгрес США та уряд дуже стурбовані не лише поводженням з Тимошенко, а повільною ерозією прав людини та збільшенням втручання Росії в справи України.

"Сполучені Штати розуміють важливість України. Це велика країна з стратегічним положенням, і ми розуміємо важливість України для безпеки Сполучених Штатів. Я знаю, що новий державний секретар Джон Керрі дуже стурбований і добре знає і розуміє Україну", - розповів він.

"Що ми б хотіли бачити це - демократизацію, свободу. Ми хочемо мати хороші взаємини з Україною. Ми б хотіли, щоб президент України відвідав Вашингтон, але дуже складно вітати його тут так довго, як в Україні відбуваються порушення прав людини", - зазначив Маккейн.powered by lun.ua