Балогу і Домбровського позбавили мандатів через третій тур виборів-2004

Четвер, 14 лютого 2013, 22:41

Вищий адмінсуд надав повний текст постанови про позбавлення повноважень народних депутатів Павла Балоги і Олександра Домбровського.

Як повідомляють "Коментарі", постанову було видано юристам партії "Єдиний центр" з затримкою у один день і після неодноразових звернень до суду.

У своєму рішення судді апелюють до норм Конвенції про захист прав людини, які дають "кожній людині право на справедливий розгляд її справи в розумний строк".

"Право на вільні вибори (в різних його проявах) є одним з основоположних прав людини, підлягає захисту на підставі статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод", - йдеться в документі.

При цьому, на думку суддів, терміни подачі позову Юрієм Кармазіним не перевищені, оскільки в ст.99 Кодексу адміністративного судочинства передбачений 6-місячний строк звернення до суду.

На думку суддів, права Кармазіна були порушені внаслідок реєстрації Балоги і Домбровського депутатами.

ВАСУ посилається на ст.3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і на рішення Євросуду у справах "Жданок проти Латвії", "Херст проти Сполученого Королівства", "Ковач проти України" та інші.

Разом з тим, судді обґрунтовують необхідність проведення повторних виборів у 11-му і 71-му окрузі, посилаючись на рішення Верховного суду про проведення третього туру президентських виборів 2004 року - на думку суддів ВАСУ, подібне рішення, прийняте в 2004 році, коли права виборців були порушені, отримало схвалення міжнародного суспільства.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд виніс рішення позбавити Павла Балогу і Олександра Домбровського депутатських повноважень. Рішення ВАСУ є остаточним і оскарженню не підлягає.

В опозиції назвали таке рішення незаконним і запропонували Верховній Раді звільнити суддів ВАСУ за порушення присяги.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!