Екс-міністр пропонує розділити відомство Табачника на два

Неділя, 17 лютого 2013, 13:29

Громадська рада працівників освіти і науки України, заснована і очолювана екс-міністром освіти Станіславом Ніколаєнком, запропонувала розділити міністерство освіти і науки, молоді та спорту на два відомства.

"На думку Громадської ради працівників освіти і науки України, доцільним було б роз'єднати нинішнє МОНМС на міністерство освіти і науки та міністерство спорту", - пише Ніколаєнко у своїй статті для ZN.UA.

Профтехосвіту він пропонує виділити в спеціальне Агентство з відтворення продуктивних сил, "яке б спільно з роботодавцями, профспілками взяло на себе функцію підготовки і перепідготовки робітників, в тому числі на виробництві".

На думку екс-міністра, три сотні працівників МОНМС України фізично не можуть встигати стежити за всіма змінами в освітянському і науковому середовищі.

"Тому дискусії навколо проблем виховання, змісту освіти та підручників, ЗНО, зростання корупції, відсталості закладів профтехосвіти в Україні ведуться постійно", - зазначив Ніколаєнко.

Він нагадав, що саме міністерство освіти і науки до цього вже поглинуло п'ять відомств і кількість фахівців, які у свій час займалися загальноосвітніми закладами, профтехосвітою або технікумами, скоротилася в кілька разів. Так, за його словами, у Франції освітянський штаб в 10 разів більше, ніж в Україні.powered by lun.ua