Луценко про владу: "Трохи люблю, трохи боюся, трохи хочу іншу ..."

П'ятниця, 22 лютого 2013, 13:50

Юрій Луценко виступає за люстрацію суддів, прокурорів і слідчих, дії яких визнані Європейським судом порушенням прав людини.

Про це він сказав у коментарі журналу Публічні люди.

"У першу чергу, нам потрібен незалежний суд. Поки українська Феміда тримає в руках не терези справедливості, а червоний ліхтар путани, решта проблем - наглухо зариті. Ніякий новий Кримінально-процесуальний кодекс не здатний радикально змінити ситуацію, - заявив екс-міністр внутрішніх справ.

"Тому головне завдання - люстрація суддів, прокурорів і слідчих, дії яких визнані Європейським судом порушенням прав людини. Враховуючи, що таких рішень близько тисячі, це виведе суди з-під диктату і нинішньої, і майбутньої влади, а також мінімізує корупцію", - говорить він.

Друга проблема, на думку Луценка - деолігархізації економіки.

В якості третьої проблеми екс-міністр виділяє брак повноважень влади на місцях.

"Необхідно відновити фінансові можливостей місцевого самоврядування і передати йому більшість адміністративних функцій", - переконаний він.

На думку Луценка, в Україні склалася порочна олігархічна система влади, що позбавляє 98% людей переваг сучасного життя, вважає колишній міністр внутрішніх справ України.

"Тоталітарні репресії минулого знищили інтелектуальну еліту українського суспільства. Тому в пошуках простих відповідей на складні питання воно пробує міняти особистості, а не суть влади", - вважає Луценко.

"Пам'ятаєте, як у класика одеського гумору Валерія Хайта?
- Як ви ставитеся до нинішньої влади?
- Як до дружини.
-??!
- Трохи люблю, трохи боюся, трохи хочу іншу ... ", - сказав екс-міністр.powered by lun.ua