Якщо мером Києва стане опозиціонер, не треба ставати главою КМДА - експерт

Субота, 23 лютого 2013, 23:06

Якщо мером Києва стане опозиціонер, йому не слід погоджуватися на пропозицію влади зайняти посаду голови КМДА, інакше у влади з'явиться можливість звільнити його з обох посад.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише експерт з питань територіальної організації влади, колишній народний депутат від "Батьківщини" Юрій Ганущак, коментуючи можливість суміщення посад мера і глави КМДА.

Експерт вважає, що влада для контролю над столицею не стане ініціювати рішення про повну ліквідацію виборної посади київського мера.

"Влада не поспішає. Адже новоспечений мер, якщо це вибитий з парламенту політик-важкоатлет, обов'язково прийде на Банкову за владними повноваженнями. І присягне у відданості. А якщо на виборах він ще й заручиться підтримкою опозиції - кращого подарунка до 2015 р. важко придумати. А законопроекти про суміщення посад мера і глави КМДА є. І все від опозиції. Нещасні, ви отримаєте те, чого хотіли!", - зазначив Ганущак.

"Але навіть якщо після призначення головою КМДА обраний мер проявить самостійність, і тут на нього знайдеться управа - звільнення з вовчим квитком за невиконання доручень президента. І Конституційний суд пояснить, що звільнена з посади голови КМДА особа також не може бути і міським головою, оскільки закон передбачає суміщення посад. Тобто - перевибори, які не відбудуться до 2015 р., оскільки їх не призначить Верховна Рада України. За сценарієм Черновецького. Обов'язки мера буде виконувати секретар Київради, а КМДА - заступник. І все по закону", - підкреслив він.

На думку експерта, в цих умовах опозиція, висуваючи єдиного кандидата в мери, паралельно повинна ініціювати в парламенті серйозну роботу для прийняття адекватного європейського закону і передачі виконавчої влади в столиці меру.

"У разі ж провалу цієї стратегії - відмовитися від ідеї об'єднання посад мера і глави КМДА. Більш того, якщо влада все ж змінить закон, ні в якому разі не погоджуватися на її пропозицію зайняти посаду голови КМДА", - вважає Ганущак.

"Тобто в нашому випадку мер-переможець від опозиції - це не "господарник", а "політик", постать якого прийнятна для всіх лідерів опозиції, і його головна місія - показати непридатність нинішньої моделі управління столицею і змусити владу змінити її на європейську. Або як мінімум скомпрометувати президента в особі його ставленика на чолі КМДА", - зазначив експерт.powered by lun.ua