Ющенко вважає, що Тимошенко сидить по заслугах

Вівторок, 26 лютого 2013, 13:50

Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що справи проти екс-прем'єра і його колишньої соратниці Юлії Тимошенко – не політичні, а справедливі.

Це випливає з його слів у інтерв'ю газеті "Коммерсант-Власть".

"10 років тому найсправедливішим судом у світі, американським, за корупцію на 10 років саджають у в'язницю екс-прем'єра України Павла Лазаренка. За хабар від ЄЕСУ (якої керувала Тимошенко). Суд установив цей факт. У справі дано відповідне визначення по Тимошенко як по фігурантці. Сторона, яка отримала хабар, перебуває у в'язниці. Іншу сторону залишу без коментарів", - сказав Ющенко.

"Гучна справа в Росії. Російській державі в цілому й Міноборони зокрема був завданий збиток майже в $0,5 млрд. За співпрацю з ЄЕСУ, президентом якої була Тимошенко, за рішенням самого справедливого російського суду за ґрати потрапили, здається, п'ять генералів. За те, що вони були корумповані тим джерелом, про яке ми говоримо", - додав він. 

Ющенко торкнувся й "газової справи".

"Тимошенко підписала гарантії на вибірку щорічно 42 млрд кубометрів газу в Росії. Якщо Україна не вибирає, то платить штраф – 360% ціни, що існує на момент дії угоди. Сьогодні в нас ціна $530 за тисячу кубометрів. Штрафи за три попередні роки становлять, здається, $12 млрд. Торік – до $17 млрд.", - завив він

"Бюджет країни $30 млрд. Очевидно, що Україна ніколи не заплатить. Це наше банкрутство, це наша катастрофа! Тепер питання: це політичне переслідування Тимошенко, як ви вважаєте?", - сказав екс-президент.

Ющенко додав, що "укласти угоду між "Нафтогазом" і "Газпромом", керуючись двома міжурядовими протоколами, можна в тому випадку, коли виписана директива уряду для підписання такої угоди на певних умовах".

"Коли умови занесли в уряд, він їх відхилив. Але Тимошенко вже була в літаку. Дубина (екс-голова "Нафтогазу") сказав їй: я не підпишу. А вона витяглася з дамської сумочки фіктивні директиви й сказала йому, що директиви є. Я не хочу давати вам відповідь. Приїдете в Москву й розберіться, політика це все чи це право, яке чіпляється за політику", - сказав екс-президент. 

Ющенко не вважає, що те, що Юлія Тимошенко і Юрій Луценко перебувають за ґратами, а він на свободі, свідчить про те, що він не небезпечний для влади, а вони – небезпечні.

"Коли до влади формулюються претензії з приводу того, що вона – джерело корупції, це дуже часто називають політичним переслідуванням… Коли я був президентом, кого за штани візьмеш – це одразу політичне переслідування. Це було за часів Кучми, у мій час, є при Януковичу й буде при тому, хто прийде після нього", - вважає Ющенко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування