Кличка в Києві підтримує майже третина виборців - соціологи

Середа, 13 березня 2013, 10:30

Якби вибори мера Києва відбувались на початку березня, то 31% серед тих, хто має наміри брати участь у виборах, підтримали б Віталія Кличка.

Про це йдеться в результатах соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг".

Крім того, 20,3% підтримали б Олександра Попова, і ще майже 7% – Петра Порошенка.

Приблизно по 4% виборців підтримали б Андрія Іллєнка та Олександру Кужель, близько 2% – Анатолія Гриценка.

Понад 1% – Олега Ляшка, Олександра Омельченка та Миколу Катеринчука. Ще близько 3% проголосували б за інших кандидатів, чверть – не визначилися з вибором.

 

За словами соціологів, остерігаються чіткі тенденції: чим молодше респонденти, тим частіше вони підтримують Віталія Кличка, чим старші – Олександра Попова та Петра Порошенка.

Якби вибори мера Києва відбувалися у два тури і до другого туру вийшли Олександр Попов та Віталій Кличко, то 26,5% тих, хто має намір голосувати, підтримали б чинного керівника міста, 60,4% – лідера партії УДАР, 13,1% – не визначились.

Якби вибори мера Києва відбувалися у два тури і до другого туру вийшли Олександр Попов та Петро Порошенко, то 36,6% опитаних підтримали б чинного керівника міста, 41,5% – Петра Порошенка, 21,9% – не визначились.

Якби вибори мера Києва відбувалися у два тури і до другого туру вийшли Олександр Попов та Микола Катеринчук, то 41,2% опитаних підтримали б чинного керівника міста, 35% – лідера Європейської партії, 23,9% – не визначились.

Цікаво, що 35% опитаних киян хотіли б бачити Віталія Кличка мером Києва і майже стільки ж (37%) – лідером фракції УДАР у Верховній Раді. Разом з тим 15% – не хотіли б бачити ні тим, ні тим, а 13% – не визначилися з відповіддю.

Характерно, що дві третини виборців самого Кличка хотіли би бачити його саме мером Києва і лише кожен п’ятий – лідером фракції УДАР у Верховній Раді.

Серед прихильників Кужель половина – за мерство Кличка, половина – за парламент. Прихильники решти кандидатів воліли б бачити Кличка переважно в парламенті.

Згідно з результатами дослідження, понад половина киян підтримують ідею висунення єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, не підтримують – лише 15%.

Разом з тим для 18% - це байдуже, а 14% - не визначилися з цього приводу.

Ідею позитивно сприймають понад 70% прихильників як Кличка, так і Гриценка, Іллєнка, Порошенка та Кужель, а також половина з тих, хто не визначився з вибором кандидата.

Лише прихильники Попова та Партії регіонів скептично оцінюють ініціативу.

Дослідження проходило з 25 лютого по 6 березня в Києві.

Аудиторія дослідження - населення Києва віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1060 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 3,1%.

Українська правдаpowered by lun.ua