Теффт: Українські суди перетворюють іноземні компанії на жертв

8 переглядів
Вівторок, 19 березня 2013, 14:51

Іноземні компанії стикаються з проблемами в Україні через корупцію і неможливість добитися справедливості в судах.

Про це в інтерв'ю журналу Корреспондент заявив посол США в Україні Джон Теффт.

"Я і справді змушений був часто звертатися до української сторони у зв'язку з тим, що американським компаніям доводилося нелегко. До них несправедливо ставилися держоргани, податкова адміністрація та митниця. Нелегко через те, що вони ставали жертвами рейдерських атак, а також не могли отримати рівного, справедливого розгляду в суді їхніх господарських спорів", - розповів він.

"Проблеми з інвестиційним кліматом залишаються, не такий вже й високий рівень прямих іноземних інвестицій (в Україні). В цьому контексті чи не найважливішою є побудова справедливої ​​судової системи. Тому що іноземні компанії занадто часто відчувають, що у разі будь-яких суперечок домогтися справедливості в суді неможливо. Самі суди перетворюють компанії на жертв", - додав він.

На питання, чи можливо змінити ситуацію найближчим часом в Україні, Теффт відповів, що "будь-яку країну можна змінити".

"Тому я не підпишуся під прогнозами, що в України нічого не вийде, що це щось на зразок проклятої країни. Ні. Україна може змінитися. Але треба докладати до цього зусилля. Треба викорінити корупцію. Адже мова йде не тільки про те, наскільки захищені інтереси міжнародних компаній".

"Якщо ви власник маленького бізнесу де-небудь у Вінниці і живете в постійному страху, що ваш бізнес може відняти рейдер, який підкупить людей в прокуратурі або податковій інспекції, то вам, напевно, не дуже захочеться розвивати свій бізнес, щоб не привернути до себе увагу тим, що ви успішні. В американській економіці 50% несільськогосподарського внутрішнього продукту виробляється малим і середнім бізнесом. Я думаю, розвиток цього сектору міг б вирішити проблеми України", - додав посол.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua