Міністр фінансів Кіпру подав у відставку - ЗМІ

Вівторок, 19 березня 2013, 19:18

Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс подав у відставку.

Про це повідомили агентства Bloomberg і Reuters з посиланням на Market News International, а також джерела Sky News.

Сам Сарріс знаходиться в Москві, куди прилетів для обговорення плану порятунку кіпрського банківського сектора.

Російська влада раніше розкритикувала наміри уряду європейської країни взяти одноразовий податок зі всіх депозитів в національних фінансових установах.

За інформацією CNBC, президент Кіпру Нікос Анастасіадіс не прийме відставку міністра.

За версією джерел грецької газети Kathimerini, ім'я наступника Сарріса стане відомим після його повернення з російської столиці. Глава держави, за даними видання, наполягає на звільненні керівника фінансового відомства через розбіжності навколо плану порятунку національної економіки.

Сарріс публічно заявляв про негативне особисте відношення до узгоджених з міжнародними кредиторами заходів економії.

В обмін на 10 мільярдів євро підтримки від Євросоюзу і МВФ Кіпр погодився "постригти" депозити в національних банках.

Зокрема, власники депозитів понад 100 000 євро будуть змушені віддати на користь держави 9,9% своїх накопичень. Для інших категорій клієнтів кіпрських банків розмір виплат поки обговорюється. Не виключено, що власники депозитів менше 20 000 євро від податку будуть зовсім звільнені.

Голосування в парламенті з питання затвердження радикального антикризового плану було в черговий раз перенесено на добу.

Усі банківські операції на Кіпрі тим часом залишаються в замороженому стані.

Російські громадяни і компанії в депозитах на острові тримають десятки мільярдів євро. Критику планів влади Кіпру собі дозволив президент РФ Володимир Путін. Очікується, що він найближчим часом поговорить по телефону з Анастасіадіс.

Сарріс в Москві повинен був провести переговори з російським колегою Антоном Сілуановим. До недавнього часу в порядку денному зустрічі стояли питання реструктрізаціі заборгованості Кіпру Росії і видачі нової позики.

Forbes.ru

powered by lun.ua