США сподівається, що Україна розбереться з вибірковим правосуддям без санкцій

Середа, 20 березня 2013, 09:24

Вашингтон сподівається, що український уряд вирішить питання вибіркового правосуддя, і США не доведеться вводити "точкові санкції" проти окремих чиновників. 

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман, яка перебуває в Україні з дводенним візитом.

"Прямі контакти з українською стороною надзвичайно важливі. Ось чому я тут – щоб безпосередньо спілкуватися з українцями про їхнє майбутнє. Це суверенна країна, і їй необхідно ухвалювати потрібні мудрі рішення. США є і залишаються її партнером, і ми хочемо, щоб Україна реалізувала той потенціал, який вона може реалізувати", – наголосила Шерман.

"Рішення Конгресу, Сенату щодо запровадження санкцій не має обов’язкової сили. Воно не вимагає, але рекомендує ці заходи. Але рішення сенаторів є потужним сигналом, що ми дуже занепокоєні щодо питання вибіркового правосуддя. І ми зараз сподіваємося, що український уряд ці питання вирішить", – відзначила заступник держсекретаря США.

Венді Шерман у вівторок мала зустрічі з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим та міністром закордонних справ Леонідом Кожарою, керівниками опозиції та жінками-лідерами. Сьогодні вона має зустрітися з Президентом Януковичем.powered by lun.ua