Ще одного нардепа від "Батьківщини" хочуть позбавити мандата

Субота, 13 квітня 2013, 10:51

Київський окружний адміністративний суд у середу розгляне позов про позбавлення мандата народного депутата фракції "Батьківщина" Юрія Одарченка.

"Учора мені стало відомо, що в середу, 17 квітня, Київський окружний адміністративний суд розглядатиме справу про позбавлення мене депутатських повноважень", - повідомив журналістам у суботу Одарченко, передає Інтерфакс-Україна.

Ухвала Окружного адмінсуду Києва про відкриття провадження у справі. Із сайту Тиждень.ua
Ухвала Окружного адмінсуду Києва про відкриття провадження у справі. Із сайту Тиждень.ua

За його словами, це справа ґрунтується на позові громадянина Горбатова про те, що реєстрація Одарченка народним депутатом відбулася з порушенням закону, оскільки на момент реєстрації він був членом правління товариства з обмеженою відповідальністю.

Як доказ до позовної заяви додається протокол загальних зборів ТОВ "Донецьк-Аква" про обрання Одарченка членом правління.

Позов щодо позбавлення Одарченка мандату. Із сайту Тиждень.ua
Позов щодо позбавлення Одарченка мандату. Із сайту Тиждень.ua

"Таким чином, він намагається довести, що на момент реєстрації я порушив закон і був членом правління підприємницької структури", - сказав Одарченко.

Депутат підкреслив, що позивач вимагає зобов'язати Центрвиборчком скасувати реєстрацію, позбавити депутатських повноважень, вилучити посвідчення депутата і зареєструвати наступного за списком народного депутата.

Позов щодо позбавлення Одарченка мандату. Із сайту Тиждень.ua
Позов щодо позбавлення Одарченка мандату. Із сайту Тиждень.ua

"Я хочу абсолютно чітко заявити, що не є членом будь-якого правління, будь-якого ТОВ. Підприємницьку структуру під назвою "Донецьк-Аква" я не знаю взагалі", - сказав Одарченко.

За його словами, будь-яку людину сьогодні без її відома можуть ввести до складу правління комерційної структури, а нова редакція КПК дозволяє підтверджувати цей факт на підставі свідчень третіх осіб, які можуть заявити, що чули, чи знають про те, що така людина заявляла про своє бажання стати членом правління комерційної структури.

Він пов'язує спроби позбавити його депутатського мандата з вимогами опозиції провести чергові вибори мера Києва і депутатів Київради.

"Якщо мене позбавлять повноважень народного депутата, то цим рішенням, я впевнений, буде суттєво обмежена моя діяльність, як керівника міської партійної організації. По суті, це може бути першим кроком, щоб потім створювати різні ситуації для того, щоб не допустити партію "Батьківщина" до виборів у Києві", - сказав він.

Депутат зазначив, що, згідно із законодавством, керівник партійної організації направляє подання про реєстрацію змін виборчкомів, реєстрації кандидатів у народні депутати, реєстрацію кандидатів у мери.

При цьому Одарченко зазначив, що вважає, що це нова технологія по позбавленню депутатського мандата опозиціонерів.

Депутат зазначив, що з ним ніхто не вів переговори про вихід з фракції "Батьківщина". "У мене не було ніяких розмов. Якщо ви маєте увазі підкуп, таких розмов не було", - підкреслив Одарченко.

У випадку позбавлення Одарченка депутатського мандата на його місце пройде наступний за списком Вадим Меріков, голова миколаївської організації "Фронту змін".powered by lun.ua