Свободівець та комуніст ледь не побилися: "Ти що, з бункеру виліз?" "Понабирали НКВДістів..."

Середа, 17 квітня 2013, 20:08

Регламентний комітет Верховної Ради затвердив кошторис парламенту на 2013 рік в розмірі 850 мільйонів гривень.

Як повідомляє кореспондент Української правди, розгляд питання супроводжувався перепалками між представниками більшості та опозиції.

Так, ще до початку засідання встигли посваритися комуніст Валентин Матвєєв та свободівець Ігор Швайка через присутність журналістів на засіданні.

На слова Матвєєва, який виступав проти наявності преси, Швайка відповів: "Ви тут не в ЦК КПСС". На це комуніст сказав свободівцю: "А ти що, з бункеру виліз?"

Швайка пригрозив Матвєєву дати гідну відповідь та прокоментував: "Понабирали НКВДістів..."

Після цього глава регламентного комітету Володимир Макеєнко запропонував слухати питання кошторису в закритому режимі, але за це рішення проголосував тільки він та ще один регіонал Володимир Демидко.

Депутат від "Батьківщини" Андрій Пишний висловив ідею, щоб кошторис парламенту був затверджений уже після розгляду законопроекту про скасування низки депутатських пільг.

У свою чергу, керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зажадав ухвалення кошторису з урахуванням усіх пільг, які передбачені нинішнім законом, із подальшим зменшенням кошторису в разі їх скасування.

У підсумку, рішенням депутатів від Партії регіонів та КПУ комітет схвалив кошторис на 2013 рік та спрямував його на голосування до сесійної зали

Також регламентний комітет схвалив звіт про кошторис 2012 року попри протести "свободівця" Швайки, що текст вони отримали лише за 25 хвилин до початку засідання.

Згідно зі звітом, кошторис 2012 року передбачав видатки Верховної Ради в розмірі 785 мільйонів гривень, тоді як касові видатки за підсумками року склали 768 мільйонів гривень.

Різницю апарат Верховної Ради запропонував направити чиновникам парламенту "для виплати грошової винагороди  за сумлінну безперервну працю, зразкове виконання трудових обов'язків".

Детальніше про те, куди Верховна Рада витрачає гроші, читайте в статті: Верховна Рада епохи Рибака - повернення старих пільгpowered by lun.ua