Порошенко, Тарасюк і Павличко теж просять помилувати Тимошенко

П'ятниця, 19 квітня 2013, 10:16

Низка українських дипломатів звернулися до президента Віктора Януковича з клопотанням про звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Виправлення недоліків правосуддя є одним із найважливіших повноважень глави держави, дієвим конституційним способом відновлення справедливості та повернення громадянину його законних прав і свобод", - наголошується в листі.

"Відсутність рішення про звільнення Юлії Тимошенко для світової громадськості є свідченням недемократичності української влади та головною перешкодою для підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС", - додали дипломати.

Вони підкреслюють, що "звільнення Юлії Тимошенко означатиме припинення політичних репресій, відновлення верховенства права, повернення України до кола цивілізованих демократичних держав і дасть можливість, нарешті, реалізувати наш історичний європейський вибір".

"Шановний Вікторе Федоровичу, звертаємось до Вас з клопотанням прийняти рішення про звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко від відбуття покарання на підставі п. 27 ч. 1 статті 106 Конституції України та ч. 1 статті 87 Кримінального кодексу України, а також її повну юридичну та політичну реабілітацію", - йдеться у зверненні.

Під документом поставили свої підписи: Борис Тарасюк (міністр закордонних справ, 1998-2000, 2005-2007 рр.); Петро Порошенко (міністр закордонних справ, 2009-2010); Валентин Наливайченко (заступник міністра закордонних справ, 2004-2005); Олег Білорус (перший посол України в США, екс-віце-президент ПА ОБСЄ); Валерій Чалий (заступник міністра закордонних справ, 2009-2010); Володимир Василенко (Надзвичайний і Повноважний Посол України); Дмитро Павличко (поет, посол, Герой України).

Як відомо, у четвер низка депутатів-жінок від опозиції звернулися до Януковичем з проханням помилувати Тимошенко.

Українська правдаpowered by lun.ua