За минулий рік США не побачили зрушень з правами людини в Україні

7 переглядів
Субота, 20 квітня 2013, 11:00

В Україні як і раніше актуальні проблеми, пов'язані з порушенням прав людини.

Про це йдеться в доповіді Держдепартаменту США про захист прав людини у світі за 2012 рік, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Парламентські виборах 28 жовтня являли собою крок назад від демократичного прогресу, який був досягнутий в ході попередніх національних виборів", - зазначається в доповіді.

Йдеться також про те, що найбільш серйозні проблеми у сфері прав людини протягом року не зникли - політично мотивоване ув’язнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Крім того, відзначається збільшення державного втручання і тиску на засоби масової інформації, у тому числі зростання рівня насильства по відношенню до журналістів.

"Інші проблеми, пов'язані з правами людини: зловживання щодо осіб, позбавлених волі, в тому числі побиття і тортури затриманих і ув'язнених; суворі і несприятливі умови утримання у в'язницях і слідчих ізоляторах; неефективна і корумпована судова система; тривале досудове утримання під вартою" , - наголошується в доповіді Держдепу.

Також мова йде про повсюдну корупцію в усіх гілках влади, урядовий тиск на неурядові організації, соціальне насильство щодо жінок і дітей, соціальну дискримінацію та переслідування релігійних та етнічних меншин.

Згадується і проблема торгівлі людьми, зростання дискримінації та насильства щодо сексуальних меншин, а також дискримінації по відношенню до людей з ВІЛ/СНІДом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua