Депутати від опозиції хочуть запросити в Україну Папу Римського

Субота, 20 квітня 2013, 19:23

Група опозиційних депутатів пропонує запросити на святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі Вселенського Патріарха Варфоломія та Папу Римського Франциска.

Про це йдеться в проекті постанови "Про організацію та проведення заходів з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі", зареєстрованому у Верховній Раді, повідомляє Тиждень.ua.

Документ рекомендує також "включити представників депутатських фракцій" до складу оргкомітету з відзначення 1025-річчя хрещення Русі.

Як сказано в пояснювальній записці до проекту постанови, "Святий апостол Андрій Первозваний першим пробудив Христову віру на півдні України, у Тавриді. При мурах страбонового Херсонесу вперше на нашій землі звіщалося Євангеліє. У часи Римської імперії в Херсонесі мученицькою смертю закінчили свою земну дорогу двоє Пап — святий Климентій і святий Мартин Сповідник".

Відтак, зазначають автори документу, запрошення Вселенського Патріарха та Папи Римського "дозволить належним чином відзначити в Україні 1025-річчя хрещення Русі-України".

Під проектом підписались народні депутати Михайло Хміль, Ігор Васюник, Степан Кубів, Ярослав Дубневич, Ярослав Гінка, Лідія Котеляк, Степан Курпіль, Андрій Парубій.

У березні цього року предстоятель УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) запросив новообраного Папу Римського Франциска відвідати Україну з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі.

Пізніше посольство України при Святому Престолі у Ватикані та апостольська нунціатура в Україні виключили візит Папи Римського до України найближчим часом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua