"Свобода": "Регіони" нацькували Польшу на ОУН-УПА

Понеділок, 22 квітня 2013, 11:25

У партії "Свобода" вважають, що до проекту постанови сейму Польщі про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями причетна Партія регіонів.

Таку думку озвучив депутат від "Свободи" Юрій Сиротюк, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як відомо, у сеймі Польщі зареєстровано проект постанови про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, котрі скоїли геноцид щодо поляків у 1939-1947 роках.

"Цей проект не сприятиме досягненню порозуміння між нашими народами. Очевидно, шовіністично налаштовані щодо українців політичні кола в Польщі намагаються скористатися тим, що при владі в Україні перебувають відверті українофоби", - сказав депутат.

За його словами, в появі цього проекту постанови "чітко простежується рука Партії регіонів, яка внутрішньоукраїнську політичну боротьбу винесла на міжнародний рівень, що суттєво шкодить нашим національним інтересами".

"Ми вважаємо, що кожен народ, окрім вшанування своїх героїв, з повагою ставиться до такого ж права щодо героїв інших націй", - зазначає Сиротюк.

"Інакше наші сусіди винесуть на міжнародний рівень питання 30-річної українсько-польської війни 1918-1948 рр.., в якій поляки були окупантами, здійснювали масові вбивства і переслідування. При цьому все відбувалося на українських етнічних землях", - також додав він.powered by lun.ua