На борту захопленого талібами вертольота були українці

Понеділок, 22 квітня 2013, 15:51

Серед пасажирів вертольота, захоплених талібами у провінції Логар на сході Афганістану, - двоє громадян України.

"На борту вертольота перебували сім інженерів-громадян Туреччини, два українці та їхній афганський перекладач", - повідомив прес-секретар губернатора провінції Дін Мохаммад Дарвеш радіо "Голос Росії". 

"Заручники живі, місцева влада веде переговори з талібами про звільнення заручників. Таліби поки що не пред'явили жодних вимог", - заявив він.

Раніше прес-аташе посольства РФ у Кабулі Степан Анікєєв повідомив, що на борту вертольота був один громадянин Росії. А МЗС Туреччини повідомило про двох росіян.

21 квітня, о 5 вечора за місцевим часом, український вертоліт, зафрахтований приватною афганською компанією "Хорасан", відбув із провінції Хост до Кабулу. Але через погані погодні умови вертоліт здійснив вимушену посадку у повіті Азра, район Мангал Хел провінції Логар. Більша частина повіту перебуває під контролем "Талібан".

Вертоліт захопили, відповідальність за це узяли на себе представники радикального руху "Талібан".

"Одразу ж (після посадки) моджахеди оточили вертоліт і захопили всіх, хто був на борту. Потім машину підпалили, і вона була повністю знищена", - заявив прес-секретар талібів Забіхулла Муджахід

Жодних вимог бойовики поки не висували.

Компанія "Хорасан" продає в Афганістані електроустаткування. До її роботи залучені, в тому числі, й турецькі інженери.powered by lun.ua