Freedom House закликає ЄС наполягати на звільненні Тимошенко

Вівторок, 9 квітня 2013, 11:11

Freedom House вітає помилування кількох екс-чиновників в Україні і закликає президента Віктора Януковича вжити аналогічні заходи щодо Юлії Тимошенко.

Про це сказано в заяві організації, у відповідь на звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс-міністра екології та навколишнього середовища Георгія Філіпчука.

"Помилування було першим важливим кроком президента Януковича. Я радий бачити, що пан Луценко, пан Філіпчук та інші, нарешті, випущені. Але звільнення Тимошенко є не менш важливим", - зазначив президент Freedom House Девід Крамер.

В організації зазначають, що рішення Януковича помилувати чиновників з попереднього "помаранчевого" уряду, звинувачення яких багато хто вважає політично вмотивованим, відбулося під впливом багатьох факторів.

Європейський Союз вказував, що прогрес щодо угоди про асоціацію з Україною залежить від звільнення політичних ув'язнених, і Freedom House "закликає ЄС продовжувати впливати на Україну під час укладання цієї угоди, наполягаючи на звільненні Тимошенко".

"Також закликаємо уряд Януковича скасувати помітне погіршення демократичного управління, зокрема, у сфері свободи слова і свободи преси, незалежності судової системи та усунути недоліки, виявлені в жовтні минулого року під час парламентських виборів", - сказано в повідомленні організації.

"Ми сподіваємося, що за недільним помилуванням незабаром послідує помилування Тимошенко як частина більш широких зусиль щодо повернення України назад на шлях до демократичного, європейського майбутнього", - додав Крамер.

Як відомо, 7 квітня Янукович помилував Луценка і Філіпчука.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua