Україна може продати більше половини ГТС, якщо буде закон - Ставицький

Понеділок, 13 травня 2013, 16:55

Якщо права акціонерів будуть чітко виписані й захищені законом, то Україна може собі дозволити продати більше половини акцій газотранспортної системи.

Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає "Радіо Свобода".

"Важко говорити за весь український уряд, я висловлю власну думку. Я вважаю, що можна продати більше половини газотранспортної системи, якщо це буде вигідно для держави. В Євросоюзі є країни, в яких не стоїть питання про 50% плюс одну акцію, і держава володіє меншою частиною ГТС. Однак це не створює проблем, оскільки права кожного мінори тарного акціонера захищені", - сказав міністр.

Ставицький не сумнівається, що ВР ухвалить зміни до законодавства, які дадуть змогу приватизувати ГТС. Він запевнив, що приватизація відбуватиметься прозоро, і що будь-який інвестор, а не лише російський, зможе взяти в ній участь.

Як відомо, раніше, перший віце-прем’єр Сергій Арбузов висловив сподівання, що парламент одностайно схвалить урядовий законопроект, який знімає заборону на здачу в оренду газотранспортної системи. 

Нагадаємо, у ВР зареєстровано проект закону №2937 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Законопроект пропонує вилучити з українського законодавства заборону на приватизацію магістральних газопроводів.

Економічна правдаpowered by lun.ua