У Росії землетрус, у Москві поштовхи, підозрювали загрозу цунамі

П'ятниця, 24 травня 2013, 10:23

У Росії в п'ятницю вранці стався землетрус магнітудою 8,2 в Охотському морі.

Про це повідомив заступник директора інституту географії РАН Аркадій Тишков, якого цитують РІА Новини.

Землетрус магнітудою 7,5 пройшов в Петропавловську-Камчатському протягом п'яти хвилин.

У будинках жителів Петропавловська-Камчатського розгойдувалася меблі, багато людей вибігали з будинків на вулицю. У школах вчителі виводили дітей на вулицю.

Постраждалих і руйнувань в результаті сильного землетрусу поблизу Камчатки немає, повідомив представник ГУ МНС по Камчатському краю.

Біля берегів Сахаліну і на Курильських островах була оголошена загроза цунамі, жителів закликали покинути небезпечні райони і піднятися на височину, повідомило ГУМНС по області.

"В результаті потужного землетрусу на всьому охотоморскому узбережжі острова Сахалін і Курильських островах оголошено тривогу цунамі. Жителям необхідно покинути небезпечні райони, піднятися на височини. Слід перебувати в безпечній зоні до відбою тривоги цунамі", - йдеться в повідомленні.

Проте пізніше загроза цунамі була знята.

"У Сахалінській області скасована тривога цунамі. У 17.17 (сахалінського часу, 9:17 за Києвом) було дано відбій тривоги цунамі", - повідомило ГУМНС по регіону.

Підземні поштовхи відчувалися в Москві. З двох будинків на Лісовій вулиці евакуювали близько 850 осіб.

"Підземні поштовхи в Москві - це наслідки землетрусу в Охотському морі. Поширення не послідувало. Загрози для людей немає", - уточнив керівник управління інформації МНС РФ Олег Воронов.powered by lun.ua