МОЗ купило непридатне обладнання на 53 млн. за фальшивими документами

Понеділок, 27 травня 2013, 13:31

У 2011 році МОЗ закупило непридатних для використання інкубаторів для немовлят на 53 мільйона гривень на підставі підроблених документів.

Такою є відповідь Генпрокуратури на депутатське звернення заступника голови фракції "Батьківщина" Андрія Іванчука, повідомляє прес-служба Батьківщини.

Як йдеться в документі, у 2010 році компанія VamedEngineering GmbH & CO KG поставила 85 транспортних інкубаторів для немовлят на загальну суму близько 53 мільйонів гривень.

Упродовж червня-липня 2011 року проводилися клінічні випробування цього обладнання  в Київському міському пологовому будинку №7.

"Службові особи пологового будинку №7…, достовірно знаючи, що вони непридатні для використання у медзакладах без усунення попередньо виявлених випробуванням недоліків, упродовж червня-липня 2011 року підробили документацію з їх клінічних випробувань, до якої внесли завідомо неправдиві відомості про позитивні результати таких випробувань", - сказано у відповіді ГПУ.

"На підставі підроблених документів державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів МОЗ 5.08.2011 проведена державна реєстрація вказаних інкубаторів, медичне обладнання внесено до державного реєстру", - сказано у документі.

На даний час ГПУ відкрила кримінальне провадження за вказаним фактом зловживання службовим становищем посадовцями МОЗу та Кабміну в ході здійснення держзакупівель медичного обладнання. Нині триває досудове розслідування.

Як відомо, у період 24 травня 2011по  14 лютого 2012 міністром був Олександр Аніщенко.

 
 
Відповідь ГПУ на запит депутата

Українська правдаpowered by lun.ua