Кучму перевіряють на причетність до вбивства Щербаня

Понеділок, 27 травня 2013, 13:58

Генпрокуратура перевіряє екс-президента Леоніда Кучму на причетність до вбивства депутата Євгена Щербаня.

Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю "Форбс Україна".

"Версія про причетність Кучми до цього вбивства слідчим перевіряється", - зазначив він.

"Рінат Ахметов у цій справі допитувався неодноразово. У нас є кілька протоколів його допитів", - додав прокурор.

Кузьмін уточнив, що Руслан Щербань, син розстріляного депутата, "прямо заявив про те, що, на його думку, вбивство його батька замовили Павло Лазаренко і Юлія Тимошенко".

"Руслан Щербань неодноразово допитувався по цій справі і дуже допоміг слідству в розкритті вбивства", - додав він.

При цьому коментуючи той факт, що екс-майор Микола Мельниченко дав свідчення у справі про вбивство Щербаня і передав суду деякі аудіозаписи, Кузьмін зазначив, що "це цікаві плівки".

"Ми з ними зараз працюємо. Сам майор Мельниченко надав дуже важливі відомості. Зокрема про те, що захистом Тимошенко і деякими українськими політиками розроблена ціла операція по знищенню цієї кримінальної справи і дискредитації слідчих Генпрокуратури", - розповів перший заступник генпрокурора.

"За участю американських лобістів було вирішено використовувати окремих американських чиновників для боротьби з українським правосуддям. Мельниченко повідомив про підготовлену спецоперацію з моєї дискредитації і арешту в США за сфальсифікованим звинуваченням", - уточнив він.

"Після того як ця операція зірвалася, ними було прийнято рішення позбавити мене американської візи і не дати мені найменшої можливості говорити правду в Америці", - підсумував Кузьмін.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування