У Полтаві "закопають" у Дніпро 1,5 мільярда

Понеділок, 27 травня 2013, 14:30

У Полтавській області на оздоровлення річки Дніпро направлять понад 1,48 мільярда гривень.

Відповідна програма, розрахована до 2021 року, була узгоджена на сесії Полтавської облради, передає "Інтерфакс-Україна".

З цієї суми понад 308 мільйонів гривень - кошти держбюджету, понад 105 мільйонів гривень - фонду охорони навколишнього природного середовища, 570 мільйонів - кошти місцевого бюджету, порядку 500 мільйонів гривень - гроші підприємств, спонсорів.

Згідно з програмою, до 2021 року в області на 15% зменшитися забруднення водних об'єктів, з 21,27% до 5% зменшиться кількість проб із систем централізованого водопостачання, які не відповідають нормі за хімічними показниками.

Також в рамках програми ПАТ "Укртатнафта" завершить будівництво водопроводу для сіл, які знаходяться в зоні ураження ставка-випарника "Кременчуцького нафтопереробного заводу".

Основними джерелами водних ресурсів Полтавської області є річки Сула, Псел, Ворскла, що впадають у Дніпро, річка Оріль та їх притоки, а також Кременчуцьке і Дніпродзержинське водосховища на річці Дніпро.

За результатами оцінки якості річкових вод Полтавщини їх рівень забруднення коливається від II класу "забруднена вода" до IV класу "дуже брудна".powered by lun.ua