Москаль вирішив заборонити знімати відео без дозволу

Середа, 8 травня 2013, 19:47

Верховній Раді пропонують встановити кримінальну відповідальність за незаконне здійснення візуального спостереження за особою.

Відповідні зміни до Кримінального кодексу пропонують внести депутати від "Батьківщини" Геннадій Москаль та Віталій Ярема.

"Згідно чинного законодавства оперативним підрозділам для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності за наявності передбачених законом підстав надається право здійснювати спостереження за особою, річчю або місцем, а також аудіо- , відео контроль місця", - зазначають депутати у внесеному в Раду проекті закону.

"Здійснення візуального спостереження за особою у публічно доступних місцях або візуального спостереження за особою з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів є негласною слідчою дією, пов’язаною з втручанням в особисте життя людини, що проводиться на підставі ухвали слідчого судді, постановленої в порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законодавством", - йдеться у пояснювальній записці.

"Конституцією поряд з правом кожного на недоторканість житла, а також таємницю листування та телефонних розмов (ст.ст. 30,31) передбачено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією", - уточнили депутати.

"Відповідальність за порушення недоторканості житла та порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції передбачена ст.ст. 162, 163 КК, однак зазначеними складами злочину не охоплюється здійснення незаконного спостереження за особою, в тому числі з використанням спеціальних технічних засобів, що теж може розцінюватись як втручання у її приватне життя", - нагадали автори.

Москаль і Ярема назвали метою прийняття законопроекту: запобігання здійсненню незаконного візуального спостереження за особою, що є прямим порушенням конституційних прав громадян.

За таке спостереження депутати пропонують карати штрафом у 850-3400 гривень, відправляти на виправні роботи на строк до 2 років або обмежувати свободу до 3 років.

У разі якщо об'єктами зйомки були державні особи або громадські діячі, штраф складе від 3,4 до 17 тисяч гривень, або ж позбавлення волі від 3 до 7 років.

Як відомо, наразі водії під час спілкування зі співробітниками ДАІ часто використовують відеореєстратор, аби убезпечити себе від протизаконних дій чиновників.

Українська правдаpowered by lun.ua