КС не вирішував, коли проводити вибори в Києві - експерт

10 переглядів
20
Субота, 1 червня 2013, 14:31

Конституційний суд не забороняв проводити вибори мера Києва і Київради в 2013 році.

Про це заявив у коментарі "Дзеркалу тижня. Україна" голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

За його словами, ЗМІ невірно передали суть рішення КС.

"Ключове в рішенні - чергові вибори. Депутати звернулися з проханням розтлумачити норми, що стосуються проведення чергових виборів місцевих рад та міських голів, а не ситуацію, що склалася в Києві", - підкреслив він.

За словами експерта, що стосується чергових виборів, КСУ досить правильно все трактує.

"Згідно з внесеними до Конституції змінами, чергові вибори мають відбутися в останню неділю п'ятого року повноважень після чергових виборів. Таким чином, ніяк не можна вважати, що КСУ заборонив проводити вибори в Києві зараз. Тут взагалі нічого не сказано про вибори в Києві", - зазначив Коліушко.

За його словами, незрозумілим можна вважати тільки передостанній абзац мотивувальної частини рішення: "...продовження або скорочення строків повноважень органів місцевого самоврядування, обраних на позачергових виборах, є тимчасовим заходом, спрямованим на реалізацію механізму одночасного проведення всіх чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що не перешкоджає реалізації конституційного права громадян брати участь в управлінні державними справами".

"Цим суд, образно кажучи, простягнув якусь руку допомоги владі. Саме на цей абзац вона спиратиметься, призначаючи вибори на 2015 р. Однак той же КСУ завбачливо не закріпив цю норму в резолютивній частині рішення. По суті, віддавши право прийняти рішення про вибори Верховній Раді", - вважає експерт.

У той же час, він назвав обов'язком Верховної Ради оголосити позачергові вибори мера Києва, оскільки його немає вже рік.

Щодо виборів Київради, за словами експерта, КС не дає відповіді, потрібно її зараз вибирати чи ні.

"Але виходячи з того, що ця рада була обрана на п'ять років, її конституційні повноваження закінчилися. Керуючись іншими рішеннями КСУ (2009 р. щодо виборів у Тернополі), періодичність виборів органів влади - гарантія реалізації права громадян на участь в управлінні. І тому відстрочка або продовження повноважень - це пряме обмеження конституційних прав громадян. Таким чином, вищезгаданий абзац обмежує конституційні права громадян. Він суперечить принципам конституції - ст. 6,19, 92, де сказано, що органи місцевого самоврядування діють виключно на підставі та у спосіб, закріплений законом", - зазначив він.

"Призначити вибори до Київради - це обов'язок ВР. Рішення КСУ говорить про чергові вибори. А це будуть позачергові", - підкреслив Коліушко.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 176.36.141.---Все Бачу..
---Ja-nek For-ever-----: Все Бачу: Может я тоже прийду. А сколько платят?
Одразу видно проплаченого клоуна, що не пукне без копійки. Приходь - будеш бити себе п'яткою в груди, кричати, що фашизм не пройде і грати при цьому на балалайці. Тобі будуть кидати дріб'язок випадкові туристи з Росії. А розумні небайдужі люди і без інструкцій знають що робити. Кияни, завтра о 16:00 зустрічаємось біля КиївРади.
IP: 77.52.152.---YFHA..
тест
IP: 77.52.152.---YFHA..
---Ja nek Fore-ver] кто там на Статья 109 УК Украины нарывается?
Право на сопротивление — право граждан ЛЮБЫМИ СРЕДСТВАМИ защищать иные принадлежащие им права и свободы. Относится к естественным правам, то есть не требует подтверждения нормами позитивного права. Поэтому любого правителя или любую правящую группировку, узурпирующую власть, народ имеет право свергнуть любыми средствами. И если для такого свержения будет необходимо наиболее рьяным, защищающим свои золотые унитазы, вбить осиновый кол в ненасытное брюхо - это будет оправданными действиями. Вспомните, например, Чаушеску
IP: 77.52.152.---YFHA..
---Ja-nek For-ever-----: Все Бачу: Может я тоже прийду. А сколько платят?
ПРивычка ПРоститутки - только за деньги
IP: 82.207.35.---Lexa62..
Я про це також відразу зауважив. Проте є одне "але". Наше суспільство таких тонкощів не розуміє і не сприймає. Тому у режима і ніби "козир" є - КС вирішив, і КС у випадку чого ні при чому. Отак ми накрутили з держустроєм.
Усі коментарі