Вибори мера Києва та місцевих рад мають відбутися в 2015 - КС

32 перегляди
195
Четвер, 30 травня 2013, 15:30

Конституційний суд вирішив, що чергові вибори місцевих рад Києва та Тернополя, а також мера Києва, мають відбутися в жовтні 2015 року.

Відповідне рішення оголосив у четвер заступник голови Сергій Винокуров.

"КС виходить з того, що періодичність проведення виборів до державної влади та органів місцевого самоврядування повинна бути розумною, маючи на меті забезпечення оптимальності, наступності та стабільності у формування представницьких органів", - йдеться в рішенні.

У зв'язку з тим, що нинішнє рішення КС розходиться з його попереднім рішенням, суд послався на те, що попереднє трактування давав до набуття чинності закону 2952 (закон про внесення змін до Конституції щодо проведення чергових виборів народних депутатів, президента, місцевих рад...).

КС зазначає, що для уніфікації строків усіх чергових виборів... і забезпечення можливості механізму одночасного їх проведення, усі чергові вибори депутатів місцевих рад мають відбутися... в останню неділю жовтня 2015 року.

"У цей термін повинні відбутися і вибори депутатів, обраних на позачергових виборах", - зачитав Винокуров.

При цьому він зазначив, що продовження скорочення строків або терміну повноважень органів місцевого самоврядування, обраних на позачергових виборах, є тимчасовим заходом, спрямованим на реалізацію механізму одночасного проведення усіх чергових виборів.... що не перешкоджає реалізації конституційного права громадян брати участь в управлінні державними справами.

Традиційного брифінгу після рішення КС не відбулося.

Як відомо, в кінці травня закінчується п'ятирічний термін повноважень мера Києва та депутатів міської ради столиці.

Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про призначення місцевих виборів у Києві на 2 червня.

За нього не голосувала фракція Партії регіонів, яка заявила, що це питання потрібно розглядати після винесення рішення КС.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 5.228.132.---орест..
lyetich: Бредовые расстройства характеризуются не соответствующей реальности интерпретацией происходящих событий с формированием ложных убеждений, которые сохраняются по крайней мере в течение одного месяца. Через месяц прийдете в норму.
Спасибо за заботу, но я в норме. Если вы не заметили, это с Конституционным судом что-то не так - делает выводы прямо противоречащие Конституции и извращающие её понятия. А пару лет назад Конституционный суд, который может исходить только из Конституции, признал её же несостоятельной... Это выдающееся достижение - уж такой парадокс был не по силам человечеству, видавшему в своей истории многое.
IP: 95.133.64.---сівач..
Це не суд, а бл ...дуни в мантіях Кияни - гуртуйтеся, сволота при владі
Наступним рішенням КС може стати оголошення наступних виборів президента в жовтні 2025.
IP: 5.228.132.---орест..
vila: Или опять будете оперировать не нормами учредительного акта - Конституции, а "деонтической логикой", почему-то не упомянутой в Конституции./QUOTE] То, что вы называете "оперировать нормами" и называется "деонтической логикой", и судьи КС обязаны ей следовать - нравится вам это или нет, логику никто не отменял. Но вместо того, чтобы решить элементарную логическую задачку и вынести решение, судьи занимаются подменой понятий - доводят ситуацию до абсурда, из чего извлекают выгодные им абсурдные выводы. ОДНО из правильных решений (сегодня прочитал ещё одно) я написал вам сразу же - ВР назначает очередные выборы на июнь, и оппозиция в этом не грешит. Затем наглядно показал, как с помощь в точности такого же приёма судей (псевдо-парадокса) можно распустить ВР или не сесть в автобус. Простите, но если даже такие детские задачи у вас вызывают непонимание, дальше остаётся только показывать на пальцах... При этом вы упорно хотите, чтобы вам изложили в "нормах" :)
IP: 46.119.44.---полянин2013..
vandraren: Киян можна привітати. Тепер у вас керує не голова, якого ви обрали, а адміністратор, якого поставив президент. Адміністратор Києва товаріщ Попов.
Точно также было в Киеве при окупации фашистами.
Усі коментарі