Політрада "Батьківщини" достроково припинила свої повноваження

Четвер, 13 червня 2013, 20:53

Політрада "Батьківщини" достроково припинила свої повноваження, щоб обрати нову в суботу.

Про це на своїй Facebook-сторінці депутат однойменної політсили Арсен Аваков.

"Щойно завершилася політрада "Батьківщини", що передує суботньому об'єднавчому з'їзду опозиції. Затвердили всі ключові положення і моменти. Не без дискусії - але, як інакше? У нас інакше не буває", - сказав він.

"Політрада "Батьківщини" достроково припинила свої повноваження. З'їзд у суботу обере новий склад. Чекаємо остаточних правок, позицій і кадрових пропозицій Юлії Тимошенко, і з цим виходимо на з'їзд. Юлія - ​​головний ідеолог і головний мотор цього об'єднання", - додав Аваков.

Водночас екс-прем'єр Юлія Тимошенко вважає, що об'єднання опозиційних партій "ВО "Батьківщина", "Фронт змін", "Реформи і Порядок", а також частини Народного Руху України повинно проходити за процедурою, найбільш сприятливою для всіх учасників процесу, повідомив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко у четвер після спілкування з колишньою чиновницею.

Він підкреслив, що незалежно від того, як буде оформлений процес юридично, з політичної точки зору, це є об'єднанням опозиційних партій.

"Якби ми жили в нормальній демократичній країні з європейськими стандартами і традиціями, то тоді, звичайно, мав би пройти з'їзд "Фронту змін", з'їзд "Батьківщини", після цього - об'єднавчий з'їзд двох партій. Тоді ця процедура була б об'єднанням і політичним, і юридичним", - сказав він.

"Але, природно, ми розуміємо, щойно такі процедури підуть, реєстрація змін до статуту буде заблокована, як це у нас неодноразово відбувалося. Тому буде обрана та процедура, яка найменш ризиконебезпечна з цієї точки зору для всіх учасників цього процесу", - додав Власенко.

"Як би не виглядав цей процес юридично, ми чудово розуміємо, що з точки зору політичної і де-факто йдеться про об'єднання кількох політичних сил. На базі "Батьківщини" відбувається об'єднання з "Фронтом змін", партією "Реформи і Порядок" і досить великою частиною Народного Руху", - сказав захисник.

За його словами, завдання об'єднання з іншими опозиційними партіями ("За Україну!" В'ячеслава Кириленка, "Громадянською позицією" Анатолія Гриценка та "Європейською платформою" Миколи Катеринчука) не ставилося.

Власенко також відмовився відповідати на запитання, яку посаду займе в "Батьківщині" після об'єднання лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

Як відомо, урочистий об'єднавчий з'їзд об'єднаної опозиції "Батьківщина" відбудеться в суботу, 15 червня, в Києві на Михайлівській площі.

Українська правда, Інтерфакс-Україна

powered by lun.ua