Раді пропонують відкрити Тимошенко шлях на Банкову

Четвер, 20 червня 2013, 08:28

Верховній раді пропонують дозволити засудженим громадянам балотуватися на посаду глави держави.

Відповідний законопроект зі змінами до закону про вибори президента вніс депутат Сергій Мыщенко, пише Комерсант.

"Закон має визначати порядок проведення виборів, а не висувати нові вимоги до кандидатів про їхні судимості, що суперечить нормам Конституції",- заявив Міщенко.

На його думку, у ст. 103 основного закону вже передбачено п'ять головних умов, необхідних для того, щоб зайняти пост президента.

"Ніякої вимоги про наявність або відсутність судимості в ст. 103 Конституції ніемає,- відзначив депутат.

Міщенко не приховує, що підготував законопроект для того, щоб надати можливість екс-прем'єру Юлії Тимошенко балотуватися в президенти. "Юлія Тимошенко на з'їзді партії "Батьквіщина" була висунута єдиним кандидатом (у президенти). Я думаю, вона може бути обраною навіть із в'язниці",— підкреслив він. 

Представники опозиції позитивно поставилися до ініціативи Міщенка.

"Однозначно, наша фракція підтримує такий законопроект, однак ми розуміємо, що він не має шансів на прийняття",- заявив депутат від Батьківщины Сергій Пашинський. За його словами, документ не набере необхідної кількості голосів.

"Аналогічна ситуація була на початку сесії ( Верховної ради), коли законопроект про декриміналізацію статей підтримали тільки 170 народних депутатів. Навіть теоретично він не зміг би набрати 226 голосів ні за яких умов",— зазначив Пашинський. 

"Регіонал" Владислав Лук'янов впевнений, що для позитивного результату розгляду законопроекту Міщенка "необхідно було провести відповідну роботу з усіма фракціями".

"Така робота не проводилася. Ми розуміємо, що цей законопроект стосується Юлії Тимошенко, однак, на мою думку, даний документ не є головним для розгляду у Верховній раді",- сказав Лук'янов.

Як відомо, Венеціанська комісія назвала одним з недоліків законопроектів, що стосуються виборів, те, що в них "обмежене право на висування кандидатом у депутати особи, засудженої за здійснення навмисного злочину, незалежно від його ваги".powered by lun.ua