"Свобода" звинувачує поляків у ксенофобії та шовінізмі стосовно українців

П'ятниця, 21 червня 2013, 22:14

ВО "Свобода" обурена ухвалою Сенату Польщі з приводу 70-річчя Волинських подій.

Про це сказано у заяві партії, поширеною її прес-службою.

"Всеукраїнське об'єднання "Свобода" та всі свідомі українці з глибокою тривогою і справедливим обуренням сприйняли інформацію про вчорашнє ухвалення Сенатом Республіки Польща заяви з приводу 70-річчя Волинських подій", - сказано у ній.

На думку "свободівців", цією ухвалою "фактично перекреслюються спроби примирення у складних питаннях історичного минулого обох народів, де українці ніколи не виступали агресорами чи окупантами".

"Не може бути партнерства у міжнаціональних відносинах, якщо заперечується право іншого народу мати власну національну гідність, власну незалежність та право на боротьбу з окупантами", - заявляють вони.

"На жаль, більшість представників Сенату, ухваляючи таку заяву, фактично осквернили пам'ять загиблих і поляків, і українців, маючи на меті здобуття сумнівного політичного капіталу", - додали в "Свободі".

У заяві зазначено, що "поляки прагнуть примирення і дружби з українцями". Однак, на думку "свободівців", текст заяви містить "явні ознаки ксенофобії та шовінізму стосовно українців".

"Дії польських політиків формують негативний імідж України у світі, завдають шкоди євроінтеграційним прагненням українців", - вважають у партії.

Крім того, на думку "свободівців", рішення Сенату, в якому польсько-український конфлікт окреслено як "етнічні чистки з ознаками геноциду", не відповідає історичній правді, "адже геноцид передбачає односторонні жертви та агресію".

"Тобто польські політики говорять лише про польські жертви і не хочуть помічати тисяч вбитих українців. Вони відзначають антипольські акції УПА, але замовчують знищення українців вояками Армії Крайової. У постанові використано нічим необґрунтовану цифру – 100 тисяч польських жертв, що також є політичною спекуляцією на пам'яті людей, які загинули в конфлікті", - сказано у заяві "Свободи".

"Свободівці" закликали ухвалити закону "Про статус депортованих українців", провести парламентських слухань з цієї проблеми у 2013 р., а польську сторону - "перейти від взаємних звинувачень до конструктивного діалогу та акцентувати увагу на відзначення дат і подій, коли українці та поляки допомагали одні одним під час захисту своїх спільних інтересів".

Як відомо, Сенат (верхня палата парламенту) Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій події 1943-го року названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

Українська правда

powered by lun.ua