Президент Бразилії "піддалася" мітингуючим: оголосила реформу

Вівторок, 25 червня 2013, 12:16

Президент Бразилії Ділма Вана Роуссефф відреагувала на масові акції протесту, що проходять в країні, і оголосила про проведення широкомасштабних реформ.

Глава держави запропонувала провести референдум про скликання Конституційних зборів, покликаних визначити цілі політичних перетворень, повідомляє у вівторок "Німецька хвиля" з посиланням на агентство dpa.

"У Бразилії дозріли умови для подальшого просування вперед, країна не залишиться на місці", - заявила Роуссефф.

Вона запропонувала п'ять пакетів реформ, у тому числі у сферах охорони здоров'я, освіти та транспорту.

"Народ вийшов на вулиці, народ хоче змін. Люди хочуть, щоб у центрі уваги був громадянин, а не тільки економічна міць", - сказала президент.

За її словами, одне з центральних місць займе політична реформа. Буде посилена боротьба з корупцією. Планується також відраховувати 100 відсотків ліцензійних податків нафтового бізнесу на потреби освіти.

Агентство звертає увагу на обіцянку президента виділити 50 мільярдів реалів (19 мільярдів євро) на розвиток міського громадського транспорту. У цих цілях урядом буде підготовлений спеціальний проект під назвою "Міська мобільність".

Передбачається також запросити в країну лікарів з-за кордону. У той же час, враховуючи негативну реакцію на цю ініціативу об'єднань бразильських медичних працівників, Роуссефф підкреслила, що на такий крок держава піде лише у випадку, якщо не буде інших альтернатив.

Як відомо, тиждень в Бразилії проходили народні акції на вулицях найбільших міст на знак протесту проти поліцейського насильства і корупції в уряді.

Основну частину протестувальників становлять студенти, які були незадоволені нещодавнім підвищенням тарифів на громадський транспорт, відсутністю належного фінансування освіти і медицини.

Також молодих людей не влаштовувала явна комерціалізація спорту на тлі Кубка Конфедерацій та Чемпіонату світу з футболу-2014.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування