Власенко каже, що Ющенка можна посадити за ґрати

Середа, 26 червня 2013, 15:01

Екс-президент Віктор Ющенко перевищив повноваження, заборонивши у 2008 році керівнику "Нафтогазу України" Олегу Дубині підписувати контракт з Росією, за яким вартість 1 тис. куб м газу становила б $235 дол.

Про це заявив захисник екс-прем’єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко УНІАН, коментуючи позов юриста Станіслава Батрина з вимогою визнати незаконною заборону Ющенка Дубині підписувати такий газовий контракт із Росією.

Власенко підкреслив, що Ющенко, виступаючи як свідок у "газовій справі" Тимошенко, визнав, що наприкінці грудня 2008 року дав команду Дубині не підписувати цю угоду.

"Цей факт доводити не потрібно, оскільки по-іншому Ющенка потрібно притягнути за лжесвідчення", - наголосив він.

За словами захисника Тимошенко, президент не мав права не тільки втручатися в господарську діяльність окремого суб’єкта поза корпоративних процедур, він взагалі не мав права втручатися в будь-які економічні питання.

"Абсолютно очевидно, що мало місце перевищення повноважень, яке здійснив пан Ющенко", - стверджує Власенко.

На його думку, Ющенка зараз можна притягнути до відповідальності.

"У відповідності до ч.1 ст.105 Конституції України, президент має недоторканність тільки на період своїх повноважень, тобто президент, який пішов з посади, не має імунітету навіть на дії, які він здійснював, перебуваючи на своїй посаді", - заявив Власенко.

Водночас, він висловив переконання, що суд не задовольнить позов Батрина, оскільки Ющенко та чинний президент Віктор Янукович "практично були єдиним політичним цілим".

"Я вважаю, що насправді факт перевищення повноважень Ющенком по відкликанню Дубини абсолютно очевидний, але при цьому суд знайде мільйон зачіпок і підстав цей позов не задовольняти", - сказав Власенко.

powered by lun.ua