До 2050 року українців залишиться 36 мільйонів

41 перегляд
16
Середа, 10 липня 2013, 13:19

Населення України до 2050 року складе близько 36 мільйонів чоловік.

Такі підрахунки зробили демографи, розповіла завідувачка відділом дослідження демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук Ірина Курило на прес-конференції в середу.

"За національними прогнозами, ця цифра складе не 33, а 36 з невеликим мільйонів", - зазначила вона.

Експерт уточнила, що, за прогнозами ООН, до 2050 року населення України може скоротитися до 33 мільйонів осіб.

У той же час демограф підкреслила, що українські вчені з оцінками ООН згодні не повністю.

"У нас демографічні прогнози за останні кілька років були скориговані на користь більш оптимістичних, оскільки депопуляція хоч і повільно, але скорочується", - сказала Курило.

Демограф зазначила, що за останні п'ять років в країні існує тенденція до збільшення тривалості життя, "хоча, за даними останнього року, темпи зростання загальмувалися".

"Також за останнє десятиліття до середньоєвропейського рівня підвищилася народжуваність. Зараз, правда, темпи її підвищення практично стабілізувалися", - сказала вона.

Станом на 1 травня 2013 чисельність населення України становила 45,495 мільйонів осіб.

Інтерфакс-Україна

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 46.119.126.---dyvniy svit..
А чи не здається комусь, що робити демографічний прогноз на 30+ років - це трошки не те заняття та трошки нерозумно? Через 1-2 роки ми маємо можливість вийти на зростання кількості населення. Втім хочу зауважити, що з 1989 року кількість українців зросла на 0,3% при тому, що інші національності просто емігрували з України. Можете перевірити статистичні дані, якщо не вірите.
IP: 99.240.22.---Nadiya Boryslavka..
Перш ніж почнуть коментувати про "геноцид режиму" просто нагадаю, що нещодавно прочитала у польській газеті, що 18 млн. поляків живуть поза межами Польщі, що становить понад 50% населення цієї країни. І ніхто з цього приводу далекосяжних "коментарів" не пише і істеричних хвиль не жене. Це природній процес, що молоді поляки залюбки виїжджають до Англії чи Німеччини.
IP: 37.229.179.---zachem..
dyvniy svit: А чи не здається комусь, що робити демографічний прогноз на 30+ років - це трошки не те заняття та трошки нерозумно? Через 1-2 роки ми маємо можливість вийти на зростання кількості населення. Втім хочу зауважити, що з 1989 року кількість українців зросла на 0,3% при тому, що інші національності просто емігрували з України. Можете перевірити статистичні дані, якщо не вірите.
Какое "зростання"? Недоразумение! Через 1-2 года начнет выходить из максимально детородного возраста поколение бебибумеров и рождаемость резко пойдет на спад. К тому же численность насления уже сейчас липовая, знаю с десяток людей числящихся в Украине, но имеющих уже другое гражданство и не собирающихся сюда возвращаться. Таких статистических душ думаю будет не меньше миллиона. Не будет здесь и их детей, а это всё молодежь. Через пару лет мы вернемся к убыли населения 200-250 тыс в год.
IP: 37.229.179.---zachem..
Nadiya Boryslavka: Перш ніж почнуть коментувати про "геноцид режиму" просто нагадаю, що нещодавно прочитала у польській газеті, що 18 млн. поляків живуть поза межами Польщі, що становить понад 50% населення цієї країни. І ніхто з цього приводу далекосяжних "коментарів" не пише і істеричних хвиль не жене. Це природній процес, що молоді поляки залюбки виїжджають до Англії чи Німеччини.
Ты хоть поинтересуйся численностью населения Польши - чудо! И с какого времени эти поляки живут за границей.
IP: 99.240.22.---Nadiya Boryslavka..
zachem: ...Через 1-2 года начнет выходить из максимально детородного возраста поколение бебибумеров... Це що, анекдот? Який там "дєтородний" вік, коли вони всі вже майже на пенсії! Адже ці "бумери" це 45-50 рік народження :-))!
Усі коментарі