Президент Польщі: Волинська трагедія - "злочин з ознаками геноциду"

Четвер, 11 липня 2013, 13:58

Президент Польщі Броніслав Коморовський назвав Волинську трагедію "злочином з ознаками геноциду" та одним із "найболючіших" досвідів поляків у часи Другої світової війни.

Про це він сказав у Варшаві під час заходів до 70-ї річниці Волинської трагедії, де взяв участь у відкритті пам'ятника жертвам тієї трагедії та богослужінні, повідомляє УНІАН.

Коморовський зазначив, що взаємне пробачення можливе лише на базі правди.

"Я зворушений, що можу зустрітися тут разом з вами на спільній молитві за душі жертв волинського злочину, який має ознаки геноциду", - сказав глава Польщі.

Він відзначив велику роль польського та українського духовенства для історичного примирення між народами, нагадавши про ухвалену в кінці червня спільну заяву щодо Волинської трагедії представниками чотирьох церков з Польщі та України.

На думку Коморовського, ця заява може бути основою для майбутнього кращого взаєморозуміння та поєднання обох народів.

"Ні насилля, ні етнічні чистки ніколи не можуть бути методом вирішення конфліктів між сусідами чи народами та виправдані політичною, економічною чи релігійною необхідністю", - процитував він один із фрагментів цього документу.

Коморовський нагадав, що в цій заяві події на Волині називаються "злочином" та засуджується "крайній націоналізм та шовінізм", а також критикуються люди, котрі виправдовують вбивства поляків та перекручування правди.

"Жертвами злочину та етнічних чисток стали десятки тисяч невинних людей, в тому числі, жінок, дітей, старих; у першу чергу поляків, але також українців та тих, хто рятували сусідів та рідних", - наголосив польський президент.

Він відзначив, що Польща старатиметься гідно вшанувати пам'ять загиблих та облаштувати місця їхнього поховання.

"Нехай завдяки очищенню історичної пам'яті усі будуть готові поставити вище те, що єднає, а не те, що розділяє", - процитував Коморовський також слова Яна Павла 2, зазначивши, що ці слова мають бути дороговказом для поляків та українців.