"Регіони" вирішили проводити вибори в "проблемних округах" під Новий рік

Четвер, 18 липня 2013, 08:48

У парламентській більшості визначилися з датою повторних виборів у семи мажоритарних округах — голосування пропонується провести 22 грудня.

Про це повідомляє Комерсант-Україна з посиланням на першого заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова.

"Наша принципова позиція — вибори в семи округах будуть наприкінці грудня — 22-го числа",- заявив депутат.

Він уточнив, що цю дату визначили у відповідь на вимогу парламентської опозиції призначити вибори на осінь — вересень або жовтень. "Ми (Партія регіонів) хотіли провести вибори в серпні, але в опозиції із цим не погодилися", - сказав він.

"Вони домагалися переносу виборів на осінь, щоб напередодні саміту Україна-ЄС за допомогою провокацій зірвати підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, а потім обвинуватити владу в невдачі. Ми їм сказали: ніяких виборів до саміту не буде, вони відбудуться наприкінці грудня",— констатував Чечетов. 

Він стверджує, що на початку вересня Партія регіонів почне проводити консультації з опозицією з цього питання.

На думку експертів, проведення виборів 22 грудня не буде сприяти високій явці виборців.

"Так традиційно буває в передсвятковий період, крім того, підрахунок голосів випадає на січень, тож оскарження результатів буде відбуватися при менш пильній увазі громадян. Хоча ця дата не критична, краще провести вибори 22 грудня, ніж ніколи",- заявив  глава Комітету виборців України Олександр Черненко.

За його словами, активна виборча кампанія почнеться з вересня. " У деяких округах Черкаської області, наприклад, вона взагалі не припинялася",— зазначив Черненко. 

Представники опозиції не згодні з датою виборів, запропонованою опонентами. "Я чула про декілька варіантах — це 15 і 22 грудня. Останній варіант нас не влаштовує, це ж практично новорічні свята!" — заявила депутат від УДАРа Наталя Новак. 

Суперечка щодо дати виборів у проблемних округах почалася ще в листопаді 2012 року.

Центрвиборчком не зміг встановити результати голосування в п'ятьох з них — N94, 132, 194, 197, 223.

Пізніше Вищий адмінсуд позбавив повноважень депутатів Павла Балогу (округ N71) і Олександра Домбровського (округ N11) і зобов'язав ЦВК провести перевибори у відповідних округах. powered by lun.ua