Український МЗС не ризикнув сваритися з Азербайджаном через журналістів

Неділя, 11 серпня 2013, 16:34

Український МЗС ніяк не відреагував на повідомлення МЗС Азербайджану про введення заборони на в'їзд до своєї країни 335 громадянам, серед яких 8 українців.

"На Михайлівській говорять, що це не в їх компетенції", - пише у своїй статті для ZN.UA журналіст Володимир Кравченко, який також опинився в списку персон нон грата разом з кількома своїми колегами, з якими він перебував у відрядженні у Вірменії і Нагірному Карабасі у вересні 2010 року.

За його інформацією, після оприлюднення списку українське посольство в Баку відправило запит в тамтешній МЗС з проханням прояснити ситуацію, однак відповіді немає досі.

"Обережна позиція Києва - традиційна лінія поведінки щодо Баку: український МЗС завжди уникав різких заяв на адресу Азербайджану", - пише журналіст.

"Будуючи плани щодо енергетичної співпраці, активно поставляючи зброю цій Південнокавказькій державі, Київ з оглядкою вибудовує свої відносини з Баку. Навіть у перші роки президентства Віктора Ющенка українська дипломатія займала дуже обережну позицію, боячись зайвий раз викликати невдоволення азербайджанців, які насторожено ставилися до політиків "помаранчевого" призову. Що вже говорити про нинішні часи", - зазначив Кравченко.

Оглядач нагадав, що навіть коли в січні-лютому цього року під час розгону масових акцій протесту азербайджанська влада допустила серйозні порушення прав людини, Україна, будучи діючим головою ОБСЄ, не зробила жодної заяви.

"Очолюючи ОБСЄ і оголосивши одним зі своїх пріоритетів врегулювання заморожених конфліктів, Київ міг, наприклад, ініціювати на засіданнях в рамках організації обговорення питання про роботу журналістів та експертів у нагірнокарабаському регіоні, ситуація в якому далеко не спокійна", - запропонував він.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.