МЗС: Шепелєв не може розраховувати на статус біженця

Вівторок, 13 серпня 2013, 17:23

Угорська сторона вирішує питання екстрадиції екс-депутата Олександра Шепелєва та його дружини, на статус біженця вони не можуть розраховувати.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України.

"За інформацією посольства України в Угорщині, компетентні органи цієї країни розглядають питання про екстрадицію на батьківщину громадян України Галини та Олександра Шепелева, які звинувачуються в Україні у скоєнні ряду тяжких кримінальних злочинів", - розповіли у МЗС.

У відомстві нагадали, що ці громадяни перебували у міжнародному розшуку і були арештовані на території Угорщини.

Згодом щоб уникнути екстрадиції в Україну і відповідальності за вчинення злочинів подружжя Шепелєва подало у відповідні угорські органи клопотання про надання статусу біженця.

Тим часом, як роз'яснили в прес-службі МЗС, в міжнародно-правових конвенційних документах, які визначають статус біженця, вказано, що їх положення не поширюються на осіб, які вчинили тяжкі злочини.

"МЗС України очікує рішення угорської сторони щодо екстрадиції Шепелєва в Україну", - підкреслили в прес-службі.

Як відомо, депутата підозрюють у причетності до розкрадання коштів "Родовід Банку" на суму понад 220 мільйонів гривень, а також в участі спільно з бізнесменом Борулько в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на суму 315,3 мільйонів гривень у березні-травні 2009 року.

На початку липня 2013 року Шепелєва затримали на 40 діб в Будапешті, де він жив з угорським паспортом, виданим на інше ім'я.powered by lun.ua