Турагенції закликають не возити українців у Єгипет

П'ятниця, 16 серпня 2013, 18:58

Державне агентство з туризму та курортів просить туроператорів тимчасово утриматися від організації туристичних поїздок до Єгипту до певного покращення ситуації в цієї країні.

Про це повідомляє прес-служба відомства з огляду на інформацію Міністерства закордонних справ про небезпеку перебування громадян у Єгипті та пропозицій утриматися найближчим часом від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Держтуризмкурорт наголошує на необхідності безумовного виконання туристичними операторами вимог статті 13 закону "Про туризм" щодо обов’язкового інформування туристів про можливі небезпеки під час подорожі.

Також Держтуризмкурорт рекомендує туроператорам розглянути можливості оперативного повернення коштів туристам, які вирішили відмовитися від вже куплених турів до Єгипту, або перенесення дат турів чи заміни їх на подорож у інші країни.

Громадянам України, які перебувають у місті Каїр, МЗС рекомендує уникати відвідання центральної площі Тахрір та прилеглого до неї району Гарден-сіті; території навколо президентського палацу (р-н Геліополіс); мечеті Рабіа Ель-Адавія (район Наср-сіті), район Гіза.

"Необхідно суттєво обмежити пересування столицею та іншими населеними пунктами, а також поки утримуватись від автомобільних подорожей", - закликають співвітчизників у Каїрі.

Громадянам, які на даний час відпочивають у курортних містах на узбережжі Червоного моря (мм. Хургада та Шарм Ель-Шейх), з метою уникнення загрози безпеці рекомендується проводити відпочинок на території готельних комплексів та не виїжджати за їхні межі.

"Всім громадянам, які перебувають на території Єгипту, необхідно утримуватися від відвідання місць скупчення людей, здійснення несанкціонованої фото- та відеозйомки, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших заходах, спрямованих на дестабілізацію ситуації в країні", - сказано у повідомленні.

"Не рекомендується вступати у суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації в Єгипті", - наголошується в ньому.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, громадянам України слід звертатися до посольства України в Арабській республіці Єгипет за телефоном (працює цілодобово) +201 0000 39648, або телефонувати на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України +38 044 238 1657.