Росія готує реакцію на "самовбивчу" асоціацію України з ЄС

56 переглядів
225
Неділя, 18 серпня 2013, 15:08

У разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС митне адміністрування з боку Росії може бути посилене.

Про це заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв, передає "Інтерфакс".

"Не треба це драматизувати. Справа в тому, що російська митна служба проводила профілактичні заходи, пов'язані з підготовкою змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС", - сказав Глазьєв.

За його словами, в документі прописаний пункт про те, що Україна зобов'язується пропускати європейські товари практично без огляду, тобто сплати мита, без ветеринарно-санітарних перевірок.

"На українському ринку з'явиться величезна кількість європейських, турецьких та інших товарів, які потім будуть перетікати до нас. Тому ми в першу чергу побоюємося реімпорту", - зазначив радник президента РФ.

Він додав, що вже зараз зафіксовано велику кількість неукраїнського м'яса, сирів та інших товарів, що проходять через кордон.

Якщо цей потік стане системоутворюючим фактором у торговельних відносинах з Україною, то митниці доведеться працювати так само, як і європейцям, - "жорстко перевіряти правила походження товарів", підкреслив Глазьєв.

"Російська митниця досі не ставила Україні високий рівень ризику, просто не бажаючи порушувати тих операційних зв'язків, які ще підтримуються в нашому економічному співробітництві. Але якщо Україна підписує угоду про асоціацію з ЄС і бере на себе зобов'язання сліпо виконувати всі норми європейського регулювання та без контролю пропускати європейські товари, це призведе до чергового реімпорту плюс до витіснення українських товарів, які не будуть витримувати конкуренції", - сказав Глазьєв.

Він додав, що, за оцінками, імпорт з ЄС зросте на $4 млрд. "Це вб'є остаточно український торговельний баланс і призведе до дефолту України за своїми зовнішньоекономічними фінансовими зобов'язаннями", - вважає радник глави РФ.

При цьому він додав, що перед цими проблемами Україна "кине" всі свої можливості на російський ринок, і в цьому випадку також необхідно все адмініструвати.

"Ця перевірка (на митниці - ІФ) носила разовий характер. Висновки поки ще не зроблені, поки йде обробка інформації. Зараз ситуація нормалізувалася, але ми про всяк випадок готуємося до більш жорсткого митного адміністрування, якщо раптом Україна здійснить цей самовбивчий крок, підписуючи угоду про асоціацію з ЄС", - зазначив Глазьєв.

Він додав, що проводилася перевірка нині діючої на митниці системи, а не вводилася нова система.

За словами радника президента РФ, український бізнес досі був відірваний від впливу на прийняття рішень і тільки зараз знайомиться з відповідним проектом угоди з ЄС.

Як повідомлялося, за інформацією джерел "Дзеркала тижня. Україна", Глазьєв разом з українським політиком Віктором Медведчуком брав участь у розробці російської стратегії щодо недопущення підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС і втягування її до Митного союзу.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 212.22.198.---Валерий Магала..
Светулёк: ВФЯ не стыдно, что его шантажируют, как шавку?
Надто багато слів для його розуміня. Йому треба все на картинках показувати. Соромно тому, хто щось розуміє. Табуретці не може бути соромно.
IP: 46.250.21.---ratiborymy..
живий: ratiborymy: дурачок. пару-тройка відсотків єсівського 4 трлн переробного ланцюга - це подвоєння промисловості україни. вчи як китай діяв. відкрив ринок для західних компаній й перейняв технології, і по сей день найяскравіший білдінглайт в шанхаї - siemens/ --- 13 груд. 2012 - Німецька компанія Klingspor,........)
Дурачёк селянский, ты и мыслиш колхозными категориями, в одном селе канауф делают, в др проводку крутят... Я живу на промышленном Юго Востоке и меня волнует судьба стратегических отраслей промышленности и транспорта, судьба которых после вашей ассоциации будет плачевна,а это млны людей, порты ориентированные на грузопотоки ТС, Янукович роет себе могилу, к 2015 году Юго-Восток сделавший его президентом, возненавидит этого непорядочного человека.
IP: 46.250.21.---ratiborymy..
живий: Вообще на УП дурачок на дурачке сидит и евродурачком погоняет. Селянский хутор одним словом. И контингент здесь в основном селяне-националисты.
IP: 95.134.253.---Ростислав Власюк..
Turn:
Алиса Карнаушенко: Ростислав Власюк: да я вот думаю, что если европейские товары захватят наш внутренний рынок, то что будет делать наш производитель? он же попросту не выдержит конкуренции! это только убытки, какая выгода от ЗСТ?
А чому це ми не витримаємо конкуренції, коли ті ж наші цукерки кращі за європейські?! Не віриш, то сам порівняй і не будеш тут так панікувати!...
То чому Порошенко планує скорочення на своїх підприємствах, а не шукає ніші на нібито вдвічі більшому, ніж у Росії, ринку ЄС для свої цукерків. Бо нібито "вдвічі більший", "півмільярдний" ринок ЄС уже давно ЗАЙНЯТИЙ. Конкуренція - лезо не просунеш. Отож, давайте реально подивимось: знайде Порошенко заміну російському ринку на нібито "вдвічі більшому" європейському. Бо деякі "західні агенти"-"грантожери" пишуть те, що їм вигідно, а не народу України в цілому.
IP: 80.91.185.---ramusus..
Этот зрадник несёт всякую чушь. Европа на то и существует, чтобы показать Украине и России, что такое качественный и в то же время дешёвый продукт. Конечно, наш товар по сравнению с европейским конкуренции не выдержит, но к этому нужно готовиться. Это же не сравнить с китайским или турецким товаром, заполонившим украинский рынок. Да и секонд хенд уйдёт в историю за ненадобностью. А Россию жаба давит.
Усі коментарі