Литовський міністр вважає, що Росія мститься Україні

Середа, 21 серпня 2013, 17:44

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус вважає, що посилення перевірок української продукції на російській митниці неприйнятне.

Про це йдеться в розміщеному на сайті Ради ЄС відео виступі Лінкявічуса перед журналістами 21 серпня в Брюсселі, пишуть "Українські новини".

"Це дуже тривожно, тому що кожна країна має право вибору свого шляху, своєї дороги", - зазначив голова МЗС Литви.

"Ці заходи, обмеження на кордоні... я думаю, є свідченням простої помсти або контрзаходами, реакцією (Росії) на можливе підписання угоди про асоціацію України з ЄС, що було сказано деякими політиками. Ми це не заперечуємо, це справді неприйнятно .. . " - Сказав Лінкявічус.

На його думку, проведення такої політики на державному кордоні митними службами Росії завдає шкоди не лише українським виробникам, а й самій Росії.

Лінкявічус наголосив, що це своєрідна політична стратегія Росії, і в таких випадках ЄС слід захищати Україну.

Як відомо, Федерація роботодавців України заявляла про масові перевірки української продукції на російській митниці, що призводило до збільшення термінів простоїв вагонів та інших транспортних засобів, подорожчання або зриву постачання товарів, псування продукції, а також підриву позиції українських товаровиробників на ринку РФ.

19 серпня Україна і Росія домовилися про врегулювання митними службами перевірок української продукції на російській митниці.

Однак заступник генсека Євразійського економічного співтовариства, радник президента РФ Сергій Глазьєв прогнозує введення постійного режиму посиленої перевірки українських товарів на митниці за умови підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.powered by lun.ua