Власенко: Україна відмовилася виконувати рішення Євросуду щодо Тимошенко

Четвер, 22 серпня 2013, 12:33

Сергій Власенко заявляє, що Україна відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини, який визнав арешт Юлії Тимошенко незаконним.

Про це на прес-конференції у Харкові заявив захисник Тимошенко, пише УНІАН.

Він наголосив, що 30 липня рішення ЄСПЛ набуло чинності, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного Суду через Вищий спецсуд з розгляду цивільних та громадянських справ заяву з вимогою переглянути вирок у "газовій" справі.

5 серпня захист передав до Вищого спецсуду лист ЄСПЛ, в якому статус рішення визнається остаточним.

Власенко підкреслив, що за законом Вищий спецсуд до 19 серпня мав ухвалити рішення про передання заяви до Верховного Суду, але не зробив цього.

За словами захисника, станом на вечір середи справа "перебуває на вивченні".

"Ми не знаємо, що там можна вивчати протягом п’ятнадцяти днів", - сказав Власенко.

"Захист про це сьогодні поінформує Комітет міністрів Ради Європи. Ми вважаємо, що Українська держава відмовилася виконувати рішення Європейського суду", - підкреслив захисник.

Власенко зауважив, що захист проситиме Комітет міністрів РЄ використати "всі свої повноваження, зокрема передбачені статтею №6 Європейської конвенції з прав людини, щодо надання Україні обов’язкових вказівок з виконання цього рішення, включаючи вказівки щодо загальних заходів, а також додаткових індивідуальних заходів, відповідно до Європейської конвенції й українського законодавства".

Як відомо, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд заяву з вимогою переглянути "політично вмотивований" вирок у "газовій" справі.powered by lun.ua