Представник України в ЄЕК: "Рошен" по допомогу не звертався

П'ятниця, 23 серпня 2013, 01:39

Представник України в Євразійській економічної комісії Віктор Суслов вважає, що українські виробники, забраковані в Росії, повинні зробити незалежний аналіз продукції, щоб мати можливість судитися.

"Повної блокади імпорту (з України до Росії) не було. Був введений посилений режим контролю російською митницею ... У чверті випадків реально порушення мали місце", - заявив він в інтерв'ю "5 каналу".

За його словами, "жодного випадку, за яким переконливо можна звернутися, наприклад, до суду, українська сторона поки ще не знайшла".

Говорячи про продукцію "Рошен", Суслов сказав, що претензії пред'явлені до продукції 4-х фабрик, а не до всіх.

"Молдова, Таджикистан перевіряли продукцію не цих, а інших фабрик, швидше за все. Вони не підтвердили, що вони перевіряли продукцію цих фабрик ... Крім того, є продукція окремої партії. Ні Молдова, ніхто не підтвердив, що вони перевірили ту ж партію продукції (яку перевіряла Росія)", - заявив він.

Представник України в ЄЕК розповів, "як повинен діяти "Рошен" і українська влада, яка відповідає за контроль якості".

"Вони повинні прийти і взяти ці зразки, які взяв російський нагляд, перевірити їх і переконатися, що аналіз, який провели росіяни, відповідає. Якщо він не відповідає і це політичний аналіз - тоді, будь ласка, зверніться до СОТ, зверніться до суду", - заявив Суслов.

"Мені як економісту вкрай неприємно чути ось це роздмухування суєти з простих технічних питань. Знаєте, бензопірен ... він або є, або немає. Тому, будь ласка, віддайте в міжнародну лабораторію - але цей же зразок, а не той, що продається в Молдові, з іншої фабрики і з іншої партії", - додав він.

"Прийдіть до лабораторії, яку вам визначить СОТ, отримайте результат, що росіяни не праві, стягніть через суд із них всі втрати, які є. Але сам факт, що ніхто не може звернутися до суду, тому що, мабуть, оскаржувати нема чого, - ось це факт проти українських постачальників", - наголосив Суслов.

На запитання, чи не бачить він тенденції в забороні в РФ пива "Оболонь", як і напоїв із Молдови та Грузії, він сказав: "Боротися з цим треба тільки ось таким шляхом. Якщо вам сказали, що у вас отруйні речовини в пиві, - будь ласка, зробіть незалежний авторитетний аналіз і на підставі цього аналізу зверніться до суду ".

На питання, чи допомагає уряд України в такій боротьбі вітчизняним виробникам, Суслов відповів: "А якої допомоги потребують ці виробники? "Рошен" якої допомоги потребує? Він що, звертався по якусь допомогу?".