Учасники "вільної торгівлі" у СНД можуть застосувати до нас санкції - Суслов

П'ятниця, 23 серпня 2013, 08:06

Учасники зони вільної торгівлі у Співдружності Незалежних Держав не можуть виключити Україну зі спільноти, але можуть застосовувати до неї санкції після виходу з неї.

Про це заявив представник України в Євразійській економічній комісії Віктор Суслов агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що розгляд різних торгово-економічних конфліктів передбачають статті та норми угоди про ЗВТ в СНД та інші міжнародні акти.

Водночас, на думку експерта, вводити нові мита та кардинально зміцнювати свою торгово-економічну стратегію щодо України Росія повноцінно зможе залишивши ЗВТ.

"Чи є право в учасників ЗВТ у СНД виключити Україну? Такого права немає. Глазьєв (радник президента РФ) у своїй заяві сказав: може йтися про право Росії вийти з Угоди, і (право вийти з угоди про ЗВТ у СНД) інших країн-членів Митного союзу", - сказав Суслов.

"Так, якщо вони вважатимуть, що така ситуація, завдає їх економікам збитку, ніхто їх не зможе утримати, і Україна не зможе утримати, і вони зможуть вийти з угоди ЗВТ у СНД. Так вони отримають право встановити для України такі самі мита, що діють, наприклад, у країнах Євросоюзу. Така можливість юридично абсолютно реальна", - додав він.

Експерт вважає, що необхідно поставитися дуже серйозно до заяв президента Російської Федерації Володимира Путіна про те, що країни Митного Союзу введуть захисні заходи для свого ринку, якщо Україна піде на лібералізацію митного режиму з ЄС.

"З моєї точки зору, ця заява має підштовхнути переговорний процес. Україна, очевидно, матиме створити якусь реальну систему, що перешкоджатиме реекспорту європейських товарів, які входитимуть на територію України з нульовими митами, для подальшого реекспорту на територію Росії та інших країн МС", - зазначив Суслов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua