Євродепутат звинуватив Брюссель в інфантильній позиції щодо України

80 переглядів
Субота, 24 серпня 2013, 19:23

Підписання угоди про асоціацію Україна – ЄС залежить від рішучості як українських, так і євросоюзівських еліт.

Таку думку висловив депутат Європейського парламенту з Польщі Павел Коваль у статті для Радіо Свобода і польського видання Dziennik Polski.

На його думку, Україна сьогодні особливо потребує чіткої заяви з боку Брюсселя.

"Якщо взяти до уваги той факт, що Росія є ключовим партнером Євросоюзу, то його спроби сховати голову в пісок у відповідь на відкритий шантаж торговельною війною є позицією інфантильною", – зазначає політик.

Водночас Коваль вважає, що від початку свого президентства Віктор Янукович стоїть на роздоріжжі між ЄС та Росією, "офіційний курс влади є проєвропейський, однак позитивні жести в бік Брюсселя зрівноважують такі ж самі щодо Москви".

"З одного боку, Янукович знає, що, якщо за його керівництва країною буде підписана угода про асоціацію з ЄС, Москва не надасть йому підтримки на президентських виборах, які відбудуться за два роки, і зробить все можливе, аби усунути його з української політики. З іншого боку, якщо угоду він не підпише, то відверне від себе проєвропейськи налаштоване українське суспільство та, як наслідок, може мати проблеми із здобуттям підтримки більшості виборців. Можливо, він перевіряє, наскільки довго вдасться протриматися в підвішеному стані", - вважає євродепутат.

"З тим усім може допомогти вирішення справи Юлії Тимошенко та поступове впровадження реформ", – радить польський політик.

На його думку, ключове завдання – "пережити" час до саміту "Східного партнерства" ЄС у Вільнюсі в листопаді, а коли підпис стає доконаним фактом, то Росія зазвичай "погоджується з очевидністю і починає просто співпрацювати".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua