Вища рада юстиції проводить перевірки суддів Кірєєва і Вовка

Вівторок, 27 серпня 2013, 10:24

Вища рада юстиції розглядає звернення по суддям Родіону Кірєєву і Сергію Вовку, які вели справи Юлії Тимошенко та Юрія Луценка відповідно.

Про це заявив Глава Вищої ради юстиції Олександр Лавринович в інтерв'ю "Комерсант-Україна".

"Щодо відповідальності суддів можу сказати, що незалежно від їхніх прізвищ або місця роботи ми розглядаємо всі звернення, що стосуються дисциплінарних порушень або порушення присяги судді", - сказав він.

"У ВРЮ є звернення і за вказаними вами суддям. Призначено перевірки, йде підготовка матеріалів до розгляду", - додав Лавринович.

Відповідаючи на запитання, скільки може тривати цей процес, він сказав: "Оскільки кожне питання ретельно вивчається і потім колегіально і публічно обговорюється, підготовка питання вимагає часу".

"Залежно від складності такі перевірки у нас займають по кілька років. Є справи ще з 2004 року, а коли справа не дуже складна, то рішення може бути прийняте протягом року", - заявив глава вищої ради юстицій.

"Ця робота схожа на суддівську - без зіставлення висновків Вищої кваліфікаційної комісії суддів, членів ВРЮ, доводів судді та обговорення рішення не може бути прийнято", - додав він.

Як відомо, в травні "Батьківщина" зажадала від Верховної Ради залучити Кірєєва і Вовка до відповідальності за арешт і засудження Тимошенко і Луценка.

Зокрема, мова йшла про ініціювання перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів питання про проведення дисциплінарного провадження щодо суддів.powered by lun.ua